Белгия Исландия

Белгия надделя над Исландия в Рейкявик, Лукаку герой за червените дяволи с две попадения

Белгия попари Исландия с 2:1 при визитата си в Рейкявик в среща от Група 2 от турнира за Лигата на Нациите, като след този мач "червените дяволи" са лидери с 9 точки.

Викингите от своя страна са на последното четвърто място и нямат все още спечелена точка в турнира.

Бившият бранител на Левски и настоящ на норвежкия Розенборг Холмар Ейолфсон бе титуляр за домакините, но така и не успя да им помогне да избегнат поражението.

Ромелу Лукаку откри още в 9-ата минута, след като бе намерен в наказателното поле и гърдира добре топката, а след това се справи със защитата на домакините и се обърна, за да я прати със силен удар в мрежата.

В 17-ата минута Севарсон бе изведен добре сам срещу вратаря и не сгреши, като успя да вкара изравнително попадение за Исландия.

Лукаку обаче реализира в 38-ата минута след точно изпълнена дузпа и така донесе успеха на своите.