Миньор Пирин Благоевград

Гол в последните секунди донесе успеха на Пирин срещу Миньор

Отборът на Пирин Благоевград се наложи над Миньор Перник с резултат 3:2 в дербито от 10-ия кръг на Втора лига.

Първото по-опасно положение беше за гостите, но Йосифов не успя да засече едно добро центриране. При една от следващите атаки Преслав Йорданов направи добро центриране, но топката бе изчистена в ъглов.

Станислав Манолев откри резултата в 9-ата минута след центриране на Красимир Станоев.

В 27-ата минута Преслав Йорданов се отличи с пропуск. Той не успя да засече едно центриране, което го изведе на празна врата.

В 41-ата минута Антон Славчев изравни за гостите.

В 47-ата минута Пирин можеше да си върне преднината след разбъркване в наказателното поле и добро включване на Леонтиев. Няколко минути след това нов пропуск за домакините направи Аийна, който излезе сам срещу вратаря, но не успя да реализира.

В 60-ата минута гостите шокира благоевградчани и чрез Славчев стигнаха до втори гол.

Голмайсторът на перничани в този мач направи дузпа 2 минути преди края на редовното време и Преслав Йорданов остана безкомпромисен за 2:2. В 95-ата минута Преслав Йорданов отбеляза „златния гол“ след центриране, който пречупи перничани.