Евертън Ливърпул

Уникална драма! Евертън и Ливърпул не се победиха, отмениха гол на мърсисайдци в последната минута

Отборите на Евертън и Ливърпул завършиха наравно - 2:2 в дербито от 5-ия кръг на английската Висшата лига.

Гостите успяваха да поведат на два пъти в двубоя, но домакините се връщаха в мача.

Садио Мане откри резултата още в 3-ата минута, но Майкъл Кийн изравни в 19-ата.

Малко преди това Вържил ван Дайк беше заменен принудително след грубо нарушение на Пикфорд срещу него. В 72-ата Мохамед Салах изведе своя тим напред, но Доминик Калвър-Люин в 81-ата отново изравни за "карамелите".

В края на двубоя червен картон получи Ричарлисон за грубо влизане в краката на Алисон, а гол на Хендерсън беше отменен заради засада.

ЕВЕРТЪН - ЛИВЪРПУЛ 0:1 (Мане 3')

ЕВЕРТЪН - ЛИВЪРПУЛ 1:1 (Кийн 19')

ЕВЕРТЪН - ЛИВЪРПУЛ 1:2 (Салах 72')

ЕВЕРТЪН - ЛИВЪРПУЛ 2:2 (Калвърт-Люин 3')

ЕВЕРТЪН - ЛИВЪРПУЛ 2:2 (Хендерсън 90'-отменен гол)