Крал Златан изведе Милан до победа над Интер

С два гола на Златан Ибрахимович в първия четвърт час Милан постигна победа с 2:1 над Интер в супердербито от 5-ия кръг на Серия "А".

Така "росонерите" са начело в класирането с Пълен актив от 12 точки. Златан Ибрахимович (13, 16) се превърна в герой за „росонерите“ с два гола още в началото само за три минути, при втория от които му асистира Рафаел Леао. 39-годишният швед реализира по два гола в един мач за 38-и път в италианския елит, изравнявайки рекорда по този показател на легендата Силвио Пиола. Ромелу Лукаку (29) намали още през първата част, но нито до почивката, нито до края на срещата символичните домакини не успяха да стигнат до втори гол, с който да изравнят резултат и да стигнат поне до точка. Милан се разписва в 24-и пореден мач за първи път от 1973 година, когато серията му спира при 29 срещи. След успеха си „росонерите“ са еднолични лидери с пълен актив от 12 точки. „Нерадзурите“ са шести със 7 точки преди останалите срещи от кръга.

ИНТЕР - МИЛАН 0:1 (Ибра 13')

ИНТЕР - МИЛАН 0:2 (Ибра 16')