Новак тресна Реал Мадрид

Реал (Мадрид) загуби у дома от новака Кадис с 0:1 в мач от шестия кръг на Ла Лига. Чоко Лосано в 16-ата минута вкара единствения гол на стадион "Алфредо ди Стефано".

Гостите от Андалусия започнаха добре и след по-малко от две минути игра Серхио Рамос изби пред голлинията при удар на Алваро Негредо. В осмата минута Чоко Лосано шутира опасно и затрудни белгийския страж на домакините Тибо Куртоа. Белият балет рядко атакуваше. В 14-ата минута Негредо изстреля топката по превъзходен начин, но Куртоа протегна ръка и направи майсторско спасяване. Две минути след това обаче гостите поведоха. Негредо свали кълбото за Лосано, който беше изпреварил Рамос, за да преодолее Куртоа за 0:1.

Играчите на Зинедин Зидан вдигнаха оборотите, но и това не донесе заплахи пред вратата на Кадис, а до края на полувремето още два пъти направи решителни спасявания след удари на Лосано.
На полувремето Зидан извади Рамос, Лукас, Лука Модрич и Иско, за да пусне Едер Милитао, Каземиро, Феде Валверде и Марко Асенсио, но и това не помогна. "Белите" тръгнаха напред и натиснаха, но гостите се бранеха подредено и без паника. Винисиус Жуниор на няколко пъти изпадаше в засада. Четвърт час преди края Зидан извади Кроос и пусна Лука Йович, който две минути по-късно прати топката в мрежата, но при явна засада на асистиращия Бензема. В 81-ата Карим Бензема разтресе напречната греда след мощен удар от 20 метра. Натискът на домакините се изразяваше в центрирания, но без успех.

След успеха си Кадис събра 10 точки и се изравни с Реал, който обаче заради головата си разлика остава лидер във временното класиране.