Черноморец Балчик Шумен 2007

Черноморец Бч се наложи над Шумен

Отборът на Черноморец Балчик се наложи над Шумен с резултат 5:2 в мач от Х-тия кръг от първенството в Трета лига – Североизточна аматьорска група.

Гостите от Шумен поведоха в резултата с ранен гол на Мартин Иванов в 8-та мин. отпряк свободен удар. В 16-ата минута Генади Луго изравни. В края на първата част домакините стигнаха до пълен обрат чрез Николай Иванов. Той се възползва от разбъркване в наказателното поле и неразбирателство между вратаря Иван Иванов и централния защитник Евгени Стоянов, които се сблъскаха взаимно.

Мирослав Начев се разписа за 3:1 през втората част, а Даниел Димов от дузпа покачи на 4:1 след игра с ръка на Мишо Венков. Няколко минути следтова капитана Юлиян Загоров намали на 4:2.

Шуменци натиснаха своя съперник, но Румен Николов нацели гредата, след като беше изведен очи в очи със стража на противника.

Даниел Димов оформи крайния резултат след центриране от корнер.