Ботев Пловдив Етър Велико Търново

Етър измъкна точка от Ботев в края

Отборите на Ботев Пловдив и Етър завършиха 1:1 в двубой от 9-ия кръг на Първа лига. Канарчетата поведоха след попадение на Джонатан Перейра. Той се разписа в 18-ата минута. Тодор Неделев центрира по земя, Ангелов и Христо Иванов си попречиха и топката мина между тях и на празна врата Перейра се разписа. До края на първата част "канарчетата" можеха да решат двубоя. В 33-ата минута Неделев намери с чудесен дълъг пас Филип Филипов, който обаче стреля в тялото на защитник. След паузата положенията почти липсваха пред двете врати. В 57-ата минута Даниел Пехливанов беше изведен сам срещу Георги Аргилашки. Стрелецът овладя на гърди и стреля, но стражът спаси. Четвърт час преди края Атанас Илиев получи добро центриране, но не намери очертанията на врата след удар с глава. Все пак в самия край на мача Етър успя да изравни и да спечели втората си точка в шампионата.

И когато изглеждаше, че пловдивчани ще вземат три точки, се стигна до центриране пред тяхната врата и карамбол. В крайна сметка Преслав Боруков успя да стигне до топката и да я прати към вратата, а Аргилашки бе безпомощен - 1:1.

Ботев има 9 точки и се намира на 12-о място. Етър е с 2 на дъното.