Барселона Ференцварош

Барса размаза унгарския Ференцварош в ШЛ, Меси и Фати се отчетоха с попадения за успеха

Барселона постигна разгромна победа над унгарския гранд Ференцварош с 5:1 в среща от Група G на Шампионската лига, която се игра на "Ноу Камп".

След успеха си каталунците спечелиха важни три точки в своя актив и започнаха успешно участието си в най-комерсиалния турнир.

Лео Меси откри резултата в тяхна полза след попадение от дузпа, което падна в 27-ата минута.

Три минути преди почивката Де Йонг с прекрасно извеждащо подаване намери Фати сам срещу вратаря и младокът без проблеми реализира и удвои.

За класическия резултат точен бе Коутиньо, който бе намерен от Фати в наказателното поле и със силен удар в близкия ъгъл матира противниковия страж.

Гостите стигнаха до класически гол, след като в 70-ата минута заради нарушение на Пике, който получи червен картон, Харатин бе точен от дузпа.

В 82-ата минута Педри реализира за Барса и така увеличи аванса на тима си, а в 89-ата минута Дембеле оформи крайния резултат.