Лацио Борусия Дортмунд

Лацио не даде шансове на Дортмунд в Рим, орлите матираха противника си с два ранни гола

Лацио постигна успех с 3:1 над Борусия (Дортмунд) в среща от Група F на Шампионската лига.

"Римските орли" бяха по-добрият отбор на терена в големи части от мача и се възползваха от ситуациите пред противниковата врата, за да успеят да си вкарат попаденията.

Кореа успя още в 6-ата минута да намери Имобиле пред точката на дузпата и нападателят с техничен прехвърлящ удар откри в полза на италианците.

В 23-ата минута Хитц си вкара топката в собствената врата и така домакините удвоиха аванса си.

При опита си да изчисти кълбото той изби топката с глава в мрежата си, а до самия край нямаше повече попадения.

Все пак гостите врънаха интригата в 71-ата минута след гол на Халанд, който с изключително силна тупалка от точката на дузпата намали.

Пет минути след това Акпа Акпро уби интригата с точен удар от няколко метра и възстанови аванса от два гола в полза на домакините.

До самия край обаче нямаше повече голове.