Светкавица Черноломец

Обзор след 10-ия кръг на Североизточната Трета лига

17.10.2020 Черноморец Балчик Черноморец Балчик  5 - 2 Шумен 2007  Шумен 2007

Отборът на Черноморец Балчик се наложи над Шумен с резултат 5:2 в мач от Х-тия кръг от първенството в Трета лига – Североизточна аматьорска група.

Гостите от Шумен поведоха в резултата с ранен гол на Мартин Иванов в 8-та мин. отпряк свободен удар. В 16-ата минута Генади Луго изравни. В края на първата част домакините стигнаха до пълен обрат чрез Николай Иванов. Той се възползва от разбъркване в наказателното поле и неразбирателство между вратаря Иван Иванов и централния защитник Евгени Стоянов, които се сблъскаха взаимно.

Мирослав Начев се разписа за 3:1 през втората част, а Даниел Димов от дузпа покачи на 4:1 след игра с ръка на Мишо Венков. Няколко минути следтова капитана Юлиян Загоров намали на 4:2.

Шуменци натиснаха своя съперник, но Румен Николов нацели гредата, след като беше изведен очи в очи със стража на противника.

Даниел Димов оформи крайния резултат след центриране от корнер.

17.10.2020 Доростол 2013 Доростол 2013  1 - 3 Устрем (Дончево)  Устрем (Дончево)

1:0 - 50' МЕЛИХ ТАНЕР АЛИМ (9)

1:1 - 55' Пламен Пламенов Шестаков (16)

1:2 - 59' Станимир Ивелинов Андонов (8)

1:3 - 69' Кристиян Димитров Димитров (23)

Отборът на Устрем Дончево се наложи над Доростол Силистра с резултат 3:1 в мач от 10-ия кръг на Североизточната Трета лига.

Мелих Алим в 50-та минута откри резултата за гостите, но в следващите минути домакините изравниха чрез Пламен Шестаков.

Устрем се настани трайно в игралното поле на домакините и резултатите им не закъсняха. В 68-та мин. Станимир Андонов вкара втори гол за своя тим, а след още 5-6 минути Кристиян Димитров сложи край на спора за 1:3.

Деян Дечев – треньор на „Доростол“(Силистра): Отбора на Дончево ни надигра в Силистра. Не случайно тима е сред водещите отбори в групата, разполага с класни футболисти, които играят добър футбол. Ние все още сме новаци в групата и има за какво още да се учим за следващите двубои в първенството. Димитър Димитров – треньор на „Устрем Д“(Дончево): Стана хубав мач. Дойдохме за победата и я постигнахме. Отбора ни е добре окомплектован с доста добри футболисти. И в това първенство ще сме сред водещите в Трета лига – Североизточна аматьорска група. Във всеки двубой излизаме за победа, но понякога шанса не е на наша страна.

18.10.2020 Дунав Дунав  0 - 3 Черноломец (П)  Черноломец (П)

0:1 - 1' Мехмед Сабри Мехмед (9)

0:2 - 60' Мехмед Сабри Мехмед (9)

0:3 - 71' Мехмед Сабри Мехмед (9)

ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ: 89' Траян Петров Бебров (Черноломец)

Отборът на Черноломец се наложи над Дунав с резултат 3:0 в мач от 10-ия кръг на Североизточната Трета лига.

Още в 1-ата минута Мехмед Сабри порази вратата на Винченцо Ангелов. До края на полувремето двата отбора създадоха куп положения, но до попадение не се стигна.

В 60-ата минута Мехмед Сабри надбяга защитата на русенци и направи резултата 2:0. Двадесет минути след това след една контраатака Сабри оформи крайното - 3:0.

18.10.2020 Тополи (Тополи) Тополи (Тополи)  1 - 6 Светкавица  Светкавица

0:1 - 17' Румен Красимиров Русков (10)

1:1 - 27' Станиславл Любомиров Джамбазов (3)

1:2 - 28' ЛЮБОМИР ЛЮБОМИРОВ МИХАЛЕВ (19)

1:3 - 47' ЛЮБОМИР ЛЮБОМИРОВ МИХАЛЕВ (19)

1:4 - 64' Румен Красимиров Русков (10)

1:5 - 72' Георги Драганов Димитров (15)

1:6 - 80' Явор Тодоров Тодоров (3)

Отборът на Светкавица се наложи над Тополи с категоричното 6:1 в мач от 10-ия кръг на Североизточната Трета лига.

В 20-ата минута капитанът на гостите Румен Русков откри резултата, но домакините реагираха моментално и изравниха 8 минути по-късно.

Две минути по-късно Любомир Михалев изведе отново гостите напред.

В 48-ата минута Любомир Михалев вкара трети гол за Светкавица. В 55-ата минута капитанът Румен Русков с мощен удар вкара четвърто попадение за гостите.

Само 5 минути по-късно еорги Димитров покачи на 1:5, а последното попадение във вратата на домакините вкара влезлият като резерва Явор Тодоров в 75-ата минута.

18.10.2020 Лудогорец ||| Лудогорец |||  1 - 0 Септември 98 (Тервел)  Септември 98 (Тервел)

1:0 - 55' Божидар Георгиев Владимиров (9)

ЧЕРВЕН КАРТОН: 76' Михаил Георгиев Михайлов (Септември Тервел)

Лудогорец III спечели с 1:0 мача си със Септември (Тервел). Мачът от X кръг на първенството в Трета Североизточна група се игра на стадион "Гнездо на орли".

Двата отбора изиграха оспорван мач, в който нямаше много ситуации за гол. Закономерно първата част завърши при нулево реми.

Момчетата на Димчо Ненов отбелязаха единственото победно попадение в 67-та минута. Точен  бе Божидар Владимиров. Той засече с глава центриране на Станислав Вълчев, който проби добре по фланга.

18.10.2020 Ботев (Нови Пазар) Ботев (Нови Пазар)  0 - 0 Спартак (Варна)  Спартак (Варна)

Спартак (Варна) не успя да победи Ботев при гостуването си в Нови Пазар в среща от 10-ия кръг на Североизточната Трета лига.

Гостите бяха абсолютни господари на терена и успяха да създадат множество голови положения, но така и не успяха да реализират нито едно от тях.

Анте Бачков, Янаки Смирнов и Янчо Андреев имаха отлични шансове през първото полувреме, а Гурков нацели гредата от фаул след почивката.

Гореспоменатите направиха пропуски и през второто полувреме, като в крайна сметка Спартак взе само точка днес.

Това е второ поредно нулево реми за варненци, които през седмицата не успяха да си вкарат гол в редовното време с Черноморец (Бч) в двубой от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига.

18.10.2020 Кубрат Кубрат  2 - 0 Интер (Добрич)  Интер (Добрич)

1:0 - 16' Антонио Ивайлов Обрешков (9)

2:0 - 45' Антонио Ивайлов Обрешков (9)

Отборът на Кубрат се наложи над Интер Добрич с резултат 2:0 в мач от 10-ия кръг на Североизточната Трета лига.

Двата гола в мача реализира Антонио Обрешков още през първото полувреме. Първото попадение падна в 16-ата минута, а второто в 45-ата.