Шахтьор Донецк Реал Мадрид

Удареният от COVID-19 Шахтьор нанесе срамна загуба на Реал в Мадрид, VAR посече кралете

Реал (Мадрид) започна участието си в Шампионската лига с позорна загуба с 2:3 от украинския гранд Шахтьор (Донецк).

Това стана в среща от Група В на най-комерсиалния турнир, а мадридчани определено имаха най-лошия си ден от доста време насам.

В този мач Шахтьор бе без 10 играчи заради COVID-19, но въпреки това стигна до успеха.

Тете в 29-ата минута успя да открие резултата в полза на гостите след хубав удар по земя от наказателното поле, а четири минути след това Варан си вкара топката в собствената врата.

Той се опита да изчисти една избита от Куртоа топка, но вместо да го стори я вкара във вратата си и така "миньорите" удвоиха аванса си.

В 42-ата минута с хубав удар по земя около точката на дузпата Соломон направи срама за Реал пълен и гостите вече имаха аванс от три чисти гола.

След почивката силите на Реал стигнаха за два гола.

В 54-ата минута с удар от 25 метра Модрич успя да намали, а в 59-ата минута Винисиус навлезе в наказателното поле и с удар от точката на дузпата реализира.

В продължението след края на редовното време Валверде успя да изравни след удар по земя от няколко метра, но след намесата на VAR голът бе отменен.