Реал Мадрид

Винисиус подобри рекорда за най-бързо попадение на футболист, който влиза от резервната скамейка

Отборът на Реал Мадрид допусна изненадваща загуба от Шахтьор Донецк с резултат 2:3 в мач от първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига.

"Белият балет" губеше с 0:3 на почивката, но през втората част успяха да се върнат в мача.

Лука Модрич успя да върне едно попадение за домакините със страхотно изпълнение в 54-ата минута.

В 59-ата минута в игра се появи Винисиус на мястото на Лука Йович и след само 14 секунди младият талант вкара втори гол за "белия балет".

По този начин бразилецът подобри рекорда за най-бързо попадение на футболист, който се появява като резерва. Предното постижение се държеше от Ларс Рикен и Анди ван дер Мейде, които вкараха след 15 секунди на терена.

В последните минути домакините можеха да стигнат до равенство, но попадение на Валверде беше отменено след използването на ВАР.