ЦСКА Клуж

Много, много жалко: ЦСКА игра силно, но опитът на Клуж в Европа си каза думата (+Галерия снимки)

ЦСКА загуби от румънския Клуж с 0:2 на Националния стадион "Васил Левски" пред около 13 хиляди зрители в среща от Група "А" на Лига Европа.

Домакините показаха на моменти доста добър футбол и определено има за какво да съжаляват, но европейският опит на румънците си каза думата.

Първите минути бяха доста активни за домакините и първо Санкаре опита удар, който бе блокиран от Винисиус, а след това прекрасна тупалка в далечния ъгъл на Йомов бе извадена от стража на румънците.

През следващите минути натискът на домакините се засили и първо Соу отне една топка и можеше да я вкара във вратата, но бе блокиран, а след това Балгардеан улови удар на Санкаре пред наказателното поле.

В 24-ата минута Соу засече прекрасно центриране на Вион, но стражът на румънците спаси, а до почивката така и не паднаха повече попадения.

В 53-ата минута Рондон откри за Клуж, след като засече една топка след корнер и смълча Сектор Г, а Клуж излезе напред в резултата.

В 72-ата минута реферът отсъди спорна дузпа за гостите, като в крайна сметка Деак застана зад топката и уби каквато и да е интрига в този мач.

До самия край срещата просто се доиграваше.