Рома

Резерви донесоха победа на Рома, Байер Леверкузен сгази Ница

Рома стартира с трудна победа с 2:1 над Йънг Бойс като гост. Италианците губеха до около 20 минути преди края след попадение на Жан-Пиер Нсам (14’-дузпа), но успяха да осъществят бърз обрат чрез Бруно Перес (69’) и Мараш Кумбула (74’). Асистенциите за головете на “вълците” дойдоха от звездите Един Джеко и Хенрих Михтарян, които в началото бяха оставени сред резервите, но след около час игра трябваше да влизат, за да спасяват положението.

Байер (Леверкузен) стартира ударно битката в груповата фаза на Лига Европа с разгромен домакински успех с 6:2 над Ница. Аспирините дръпнаха с 2:0 още до 16-ата минута след голове на Надим Амири (11’) и Лукас Аларио (16’). В 31-вата обаче французите върнаха едното попадение чрез Гуири. След почивката Байер прегази съперника си и вкара нови четири гола. Футболистите на Петер Бос нанесоха третия си удар в 61-вата след грешка на съперника при изнасянето на топката, като Муса Диаби завърши всичко с шут за 3:1. Бившият национал на Германия Карим Белараби докара нещата до 5:1 с два далечни удара в 79-ата и 83-ата минути, а в 87-ата младият му съотборник Флориан Виртц покачи на 6:1. В последните секунди Клод-Морис вкара втория гол за Ница. В другия мач от група "С" Апоел (Беер Шева) срази Славия (Прага) с 3:1.