Лудогорец

Лудогорец започна с домакинска загуба в Лига Европа

Българският шампион Лудогорец загуби с 1:2 от Антверп първия си двубой от груповата фаза на Лига Европа.

След нулево първо полувреме, "орлите" откриха резултата. Ихиньо Марин се разписа в 46-ата минута за Лудогорец. Само в рамките на 7 минути обаче, гостите от Белгия, успяха да обърнат развоя на срещата. В 63-ата минута Питер Гергенс изравни с глава. В 71-ата минута Рефаелов се възползва от изключително груба грешка на Алекс Сантана и направи 2:1 за белгийците.

Двубоят започна с натиск на Лудогорец. Гостите обаче бързо показаха, че са дошли за точки в Разград. В 9-ата минута Батубинсика се оказа на добра позиция, но не успя да прати топката в мрежата на Пламен Илиев след удар с глава. Малко след това и Бенавенте пропусна златен шанс за гостите, след като би в аут от 5-6 метра. В 20-ата минута Лиор Рефаелов получи възможност за шутира, но кълбото мина на сантиметри от гредата. В 23-ата минута Питър Геркенс пробва мерника си отдясно, но и той не намери целта.

В 29-ата минута Кирил Десподов проби и стреля от границата наказателното поле, но топката се отби в лявата ръка на Ричи Де Лает, който пробва да блокира удара. Съдията обаче подмина положение и си навлече гнева на българския тим. Последва натиск на Лудогорец. Ихиньо Марин стреля на два пъти без успех посока вратата Жан Бутес, а веднъж удар нанесе и Десподов. В 45-ата минута обаче Футболист №1 на България за 2018 година напусна терена с контузия.

Втората част започна по възможно най-добрия начин за "орлите". В 46-ата минута Марин напредна към наказателното поле на гостите удар по тревата препарира стража Бутез - 1:0.Минута по-късно Каули можеше да удвои резултата, но стреля неточно. Малко по-късно бразилецът отново стреля, но този пъти път изстрелът му беше париран от Бутез.

В 63-ата минута след центриране от корнер Гергенс  матира Пламен Илиев с параболичен удар с глава - 1:1. След осем минути Антверпен нанесе втори голов удар. Лиор Рефаелов наказа груба грешка на Сантана, който тръгна да връща топката към своя вратар. Вместо това обаче, кълбото бе пресечено от Рефаелов, който без проблеми порази мрежата - 2:1 за тима на Иван Леко.

Последваха силни минути на Антверпен, в които Пламен Илиев спаси на два пъти вратата си, а веднъж и гредата помогна на българския национал след удар на Гергенс. До края на мача Лудогорец така и не намери сили да стигне до равенството и започна със загуба в Европа.

ЛУДОГОРЕЦ 1:2 АНТВЕРПЕН

1:0 Ихиньо Марин (46)