Велбъжд 1919 (Кюстендил) ФК Кюстендил (Кюстендил)

ФК Кюстендил зашемети Велбъжд в напрегнатото градско дерби, победителите биха с класическото 3:0

ФК Кюстендил спечели дербито на града срещу Велбъжд с 3:0.

Отборът победител бе категоричен господар на терена и надигра по всички параграфи своя противник, но неприятното е, че мачът бе доста нервен в някои моменти и бе белязан от разправии.

Анастасов иначе още в първите секунди откри, а Газиев от дузпа в 32-ата минута успя да удвои преднината на ФК Кюстендил.

За крайния резултат бе точен Анастасов, който се разписа в 40-ата минута на срещата.

И двата тима завършиха с човек по-малко на терена, след като в 53-ата минута Боян Стойнев от състава на ФК Кюстендил бе изгонен с червен картон заради нарушение срещу Калин Стоянов.

Пет минути след това главният съдия изгони и Калин Стоянов, така че и двата тима да останат с по 10 души на терена.

С тази своя победа Кюстендил се изкачва поне временно до първата позиция преди изиграването на всички мачове от групата.