Етър-2 Академия (Ботев)

Ботев-2 се наложи над втория отбор на Етър

Етърци отстъпиха с 0:1 в дербито на дублиращите отбори в Северозападната Трета лига на „Ботев-2” (Враца). В бърз и двуостър равностоен мач, преминал на много добро ниво, врачани имаха късмета да стигнат до единствения гол, паднал в 48-ата минута.

В 5-ата минута Любослав Младенов стреля силно, но в ръцете на вратаря. Иван Георгиев се прояви в 15-ата минута, когато спаси и удар на Кирил Кръстев, а в 30-ата минута Цветко Иванов проби и стреля, но топката бе избита в корнер.

В ответната атака Борислав Марков излезе сам срещу вратаря, но би в тялото му. Етърци натиснаха здраво и минута по-късно след пробив и центриране на Димитър Байдаков отдясно Христо Марков нацели напречната греда на гостите. Положенията пред вратата на врачани продължиха и Кристиян Кънчев овладя топката и стреля, но Христо Георгиев улови. Малко преди почивката пък Кристиян Иванов бе изведен от Байдаков, но би във вратаря.

Второто полувреме започна с гол на гостите – след атака отдясно Виктор Василев насочи топката в ъгъла за 0:1. „Виолетовите” потърсиха изравняване, но на два пъти след хубави центрирания на Христо Кънчев отдясно първо Байдаков, а после Джихат Кямил се разминаха с головия удар. В двуострия мач Цветко Иванов пък принуди Иван Георгиев да лови, а в 77-ата минута Байдаков имаше претенции за дузпа за задържане в наказателното поле.

До края „Етър” продължи да търси изравняване, като най-чистото положение бе в 79-ата минута, когато Калоян Митев имаше отлична възможност, но вратарят извади в корнер. В самия край удар на Кристиян Кънчев също бе уловен от стража и гостите опазиха аванса си и трите точки.