Беласица Вихрен (Сандански)

Обзор след 12-ия кръг на Югозападната Трета лига + всички голмайстори

24.10.2020 Марек1915 - Дупница Марек1915 - Дупница  2 - 0 Пирин Гоце Делчев  Пирин Гоце Делчев

1:0 - 7' Димитър Владимиров Владимиров (11)

2:0 - 74' Димитър Николаев Чечев (9)

Отборът на Марек се наложи над Пирин Гоце Делчев с резултат 2:0 в среща от 12-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Двубоят се игра на ст. „Бончук“ пред около 400 зрители.

Марек поведе срещу неврокопчани още в 7-ата минута чрез Димитър Владимиров. В 74-ата минута Димитър Чечев оформи крайното 2:0 след подаване на Веселин Любомиров. В 82-ата минтуа с пропуск се отличи Иван Георгиев.

24.10.2020 ФК Банско ФК Банско  0 - 5 Чавдар (Етрополе)  Чавдар (Етрополе)

0:1 - 31' Веско Стоилов Весков (14) автогол

0:2 - 36' Николай Григоров Иванов (7) дузпа

0:3 - 67' Николай Иванов Ботев (9)

0:4 - 78' Николай Григоров Иванов (7)

0:5 - 90' Николай Григоров Иванов (7) дузпа

Червен картон: 89' Борис Ейков (Банско)

Отборът на Чавдар Етрополе се наложи над Банско като гост с категоричното 5:0 в мач от 12-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Веско Весков в 31-ата минута си отбеляза автогол и откри резултата, а в 36-ата минута Николай Иванов от дузпа удвои.

В 67-ата минута Николай Ботев направи резултата класически, а в 78-ата Николай Григоров Иванов вкара четвърто попадение за своя тим. Отново Николай Иванов в края на двубоя от дузпа оформи крайното - 5:0.

В 89-та минута червен картон получи Борис Димитров Ейков от състава на домакините.

24.10.2020 Гранит (Владая) Гранит (Владая)  1 - 3 Рилски спортист  Рилски спортист

0:1 - 23' Даниел Йорданов Димитров (62)

1:1 - 34' Ивайло Боянов Захариев (10) дузпа

1:2 - 71' Динко Димитров Динев (21)

1:3 - 90+4' Александър Георгиев Иванов (7)

Отборът на Рилски спортист се наложи над Гранит с резултат 3:1 в мач от 12-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Домакините успяха да поведат в 23-ата минута чрез Даниел Димитров, но в 34-ата Ивайло Захариев от дузпа изравни. В 71-ата Динко Динев изведе гостите от Самоков напред, а Александър Иванов в края на срещата оформи крайното - 3:1.

24.10.2020 Левски (Чепинци) Левски (Чепинци)  3 - 3 Перун (Кресна)  Перун (Кресна)

1:0 - 8' Димитър Марийков Атанасов (9)

1:1 - 16' Петко Великов Стоинков (11)

2:1 - 27' Любомир Йорданов Любенов (8)

2:2 - 51' Иван Красимиров Георгиев (10) дузпа

3:2 - 65' Константин Александров Митев (77)

3:3 - 80' Иван Методиев Милков (7) автогол

Отборите на Левски Чепинци и Перун не се победиха - 3:3 в мач от 12-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Домакините повеждаха на 3 пъти в двубоя, но не успяха да стигнат до успеха.

Първо Димитър Атанасов откри в 8-ата минута, но Петар Стоинков изравни в 16-ата. В 27-ата Любомир Любенов отново изведе домакините напред, а Иван Георгиев в 51-ата изравни от дузпа.

Константин Митев в 65-ата се разписа за 3:2, а Иван Милков си отбеляза автогол и възстанови равенството.

24.10.2020 ФК Кюстендил (Кюстендил) ФК Кюстендил (Кюстендил)   3 - 0 Велбъжд 1919 (Кюстендил)  Велбъжд 1919 (Кюстендил)

1:0 - 2' Виктор Владимиров Анастасов (8)

2:0 - 34' Мартин Велизаров Газиев (10) дузпа

3:0 - 40' Виктор Владимиров Анастасов (8)

Червени картони: 53' Боян Стойнев (Кюстендил), 57' Калин Стоянов (Велбъжд), 90+3' Васил Вакадинов (Велбъжд)

ФК Кюстендил спечели дербито на града срещу Велбъжд с 3:0.

Отборът победител бе категоричен господар на терена и надигра по всички параграфи своя противник, но неприятното е, че мачът бе доста нервен в някои моменти и бе белязан от разправии.

Анастасов иначе още в първите секунди откри, а Газиев от дузпа в 32-ата минута успя да удвои преднината на ФК Кюстендил.

За крайния резултат бе точен Анастасов, който се разписа в 40-ата минута на срещата.

И двата тима завършиха с човек по-малко на терена, след като в 53-ата минута Боян Стойнев от състава на ФК Кюстендил бе изгонен с червен картон заради нарушение срещу Калин Стоянов.

Пет минути след това главният съдия изгони и Калин Стоянов, така че и двата тима да останат с по 10 души на терена.

С тази своя победа Кюстендил се изкачва поне временно до първата позиция преди изиграването на всички мачове от групата.

24.10.2020 Беласица Беласица  отложен Вихрен (Сандански)  Вихрен (Сандански)

24.10.2020 Ботев (Ихтиман) Ботев (Ихтиман)  1 - 1 ФК Балкан (Ботевград)  ФК Балкан (Ботевград)

1:0 - 40' Владимир Николов Каптиев (18)

1:1 - 42' Здравко Атанасов Атанасов (10)

Ботев (Ихтиман) и Балкан (Ботевград) врътнаха реми 1:1 в напечен мач, в който ихтиманци домакинстваха.

Това стана в среща от 12-ия кръг на Югозападната Трета лига, която се игра в Ихтиман.

Домакините стигнаха до попадение чрез Каптиев, който успя да се разпише в 38-ата минута на срещата, а гостите от своя страна изравниха в 42-ата чрез своя капитан Здравко Атанасов.

Като цяло се получи здрав мач между двата тима, а ботевградчани при повече късмет можеха да стигнат до крайния успех в срещата.

24.10.2020 Пирин (Разлог) Пирин (Разлог)  0 - 0 Сливнишки герой  Сливнишки герой

Оборище (Панагюрище) Оборище (Панагюрище)  4 - 0 Надежда (Доброславци)  Надежда (Доброславци)

1:0 - 15' Васил Тачев

2:0 - 25' Кристиян Димитров

3:0 - 64' Васил Тачев

4:0 - 89' Даниел Васев

Оборище (Панагюрище) си го изкара на Надежда (Доброславци) и спечели убедително с 4:0 при домакинството си на своя противник.

Това стана в среща от 12-ия кръг на Югозападната Трета лига, а след нея панагюрци взеха три точки и отборът е 6-и с 20 пункта, като е на 9 точки от върха.

Припомняме, че през седмицата тимът загуби със същия резултат от Ботев (Пловдив) за Купата на България на свой терен.

Васил Тачев даде начало на голеадата в 15-ата минута, а в 25-ата 17-годишният юноша на клуба Кристиян Димитров вкара своя дебютен гол в Трета лига.

Тачев отново бе точен за 3:0 в 64-ата минута, а минута преди края на редовното време Даниел Васев оформи крайния резултат.