Загорец Родопа

Обзор след 12-ия кръг на Югоизточната Трета лига + всички голмайстори

24.10.2020 Сокол (Марково) Сокол (Марково)  0 - 2 Гигант (Съединение)  Гигант (Съединение)

0:1 - 23' Тодор Стоянов Тодоров (99)

0:2 - 83' Андрей Огнянов Атанасов (9)

Отборът на Гигант Съединение спечели гостуването си на Сокол Марково с резултат 2:0.

Тодор Тодоров в 23-та и влезлият като смяна Андрей Атанасов в 83-та релизираха головете за гостите.

24.10.2020 Черноморец Черноморец  2 - 1 Атлетик (Куклен)   Атлетик (Куклен)

1:0 - 7' Милен Кирчев Танев (7) дузпа

1:1 - 19' Георги Робертов Стефанов (17)

2:1 - 90+1' Антон Иванов Узунов (8)

Черноморец (Бургас) постигна домакинска победа с 2:1 над Атлетик (Куклен) в среща от 12-ия кръг на Югоизточната Трета лига, която се игра на стадион "Черноморец".

Домакините бяха по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до поредния си успех, а след него отборът е с равни точки със Загорец - по 29 точки.

"Акулите" поведоха още в 5-ата минута след гол на Мариян Тонев, а около средата на първото полувреме "баските" от Куклен изравниха.

С попадение на Узунов в 88-ата минута обаче домакините стигнаха до крайния успех, след като той бе намерен от Танев и с хубав и плътен удар реализира.

Това е поредният силен мач за племенника на Радостин Кишишев, който вече има пет попадения от началото на този сезон.

24.10.2020 Карнобат Карнобат  2 - 0 Хасково  Хасково

1:0 - 63' Даниел Николаев Стаматов (8)

2:0 - 88' Киро Неделчев Гърков (14)

ОФК „Карнобат“ записа втората си победа като домакин в шампионата на Югоизточна Трета лига, след като надделя с 2:0 срещу „Хасково“, в среща от 12-ти кръг.

Даниел Стаматов и Киро Гърков се превърнаха в герои за карнобатлии, след като с головете си донесоха 3 точки и радост за най-върлите привърженици на отбора.

Първата част завърши при резултат 0:0, а опасности пред вратата на гостите не липсваха.

С гола се разминаха Ненко Петров, Георги Тузаков и Георги Калоянов. Изстрелите им бяха отразени успешно от стража на гостите Михаил Михайлов или прелитаха встрани от вратата.

За „Хасково“ близо до голя бе Петьо Николов, но липсата на късмет и добрите намеси на Борислав Тотев направиха така, че и във вратата на карнобатлии топката да не си проправя път.

До дебютното попадение в мача се стигна след като Даниел Стаматов пресече пас между играчи на „Хасково“, мина с фамозен рейд между няколко противникови състезатели и стреля във вратата за 1:0, с което хвърли в екстаз феновете по трибуните.

Второто попадение в мача бе дело на резервата Киро Гърков, който бе точен в 88-ма минута, когато засече центриране на Георги Калоянов.

„Добър мач за нас, а най-важното е победата. Отдавна я чакахме тази домакинска победа.“, сподели наставникът на карнобатлии Георги Калоянов.

„Мисля, че в този мач играхме много добре. Особено в защита не допускахме грешки, каквито имахме в предходни мачове. Напред имахме доста положения, дори, според мен, трябваше да победим с по-голям резултат, но важното е, че взехме 3 точки. Мисля, че ще надградим и ще се изкачим в класирането.“, сподели един от участвалите в мача състезатели от ОФК „Карнобат“ Борислав Тотев.

След тази среща ОФК „Карнобат“ вече има в своя актив 12 точки, като надеждите в отбора са за още победи и значително изкачване в таблицата. Към момента момчетата на Георги Калоянов заемат 14-то място, а при по-добро стечение на обстоятелствата, както и няколко мача с нови точки, биха помогнали на отбора да заеме далеч по-висока позиция.

В следващата си шампионатна среща ОФК „Карнобат“ ще гостува на „Атлетик“ /Куклен/. Двубоят е на 31-ви октомври, събота, от 14:30 ч.

24.10.2020 Димитровград 1947 Димитровград 1947   2 - 0 Борислав (Първомай)  Борислав (Първомай)

1:0 - 18' Антон Руменов Колев (10)

2:0 - 55' Александър Красимиров Дайов (8)

Отборът на Димитровград се наложи над Борислав Първомай с резултат 2:0 в мач от 12-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

В 9-ата минута гостите пропуснаха дузпа чрез Б.Карамфилов пропусна дузпа. Домакините взеха ценни 3 точки с голове на Антон Руменов Колев в 19-та и Александър Красимиров Дайов в 55-та минути.

24.10.2020 Загорец Загорец  4 - 0 Верея (Стара Загора)  Верея (Стара Загора)

1:0 - 2' Пламен Господинов Иванов (7)

2:0 - 7' Пламен Господинов Иванов (7)

3:0 - 62' Пламен Господинов Иванов (7)

4:0 - 82' Георги Йорданов Георгиев (10)

Отборът на Загорец се наложи с категоричното 4:0 над Верея в среща от 12-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

В герой за своя тим се превърна обичайният заподозрян – Пламен Иванов. Той реализира хеттрик като две от попаденията реализира с глава.

Иванов вече има 17 гола и води убедително в голмайсторската листа в групата.

Чевъртото попадение бе дело на Георги Йорданов – Панела. Иван Стоянов можеше да направи победата на своя тим по-убедителна, но първо пропусна да се разпише от чиста позиция, а негов удар срещна и гредата.

24.10.2020 Спартак (Пловдив) Спартак (Пловдив)   1 - 2 ФК Марица Пловдив  ФК Марица Пловдив

1:0 - 79' Георги Ангелов Камбуров (3)

1:1 - 81' Димитър Николаев Аврамов (5)

1:2 - 82' Олджай Метинов Алиев (11)

Червени картони: 74' Йодран Минев (Спартак Пловдив)

Спартак загуби от Марица с 1:2 в истинско дерби пред над 1000 зрители на стадион "Тодор Диев".

Двубоят започна равностойно. В 17' бе първата възможност за "гладиаторите", когато Филип Алексиев стреля силно от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри от страничната греда на Илия Николов.

Гостите отговориха с удар на Тодор Тимонов от фаул право в ръцете на Петър Начев.

Филип Колев имаше нова възможност в 29', но ударът му бе избит в корнер.

В 37' главният съдия Боян Славков отсъди несъществуващ ъглов удар за Марица, след което Йордан Минев получи жълт картон за реплика, а капитанът Тодор Тимонов в абсолютен феърплей чукна топката в аут, вместо да изпълни ъгловия удар.

В 60' влезлият на смяна Любо Цеков бе съборен в наказателното поле и Спартак получи правото да изпълни дузпа.

Ударът на капитана Кирил Георгиев обаче бе спасен от Илия Николов.

Само една минута по- късно Станимир Димитров се озова на отлична позиция и стреля силно от границата на наказателното поле, но топката обиза страничната греда.

В 71' "гладиаторите" останаха с 10 човека след като главния съдия Славков изгони Йордан Минев за втори жълт картон за игра с ръка, въпреки че топката срещна рамото на защитника.

Макар и с 10 човека "гладиаторите" успяха да открият резултата. В 76' резервата Георги Камбуров след самостоятелна акция, премина през двама защитника на Марица и от близо откри резултата.

Само за 2 минути Марица направи пълен обрат с голове на Димитър Аврамов и Олджай Алиев.

До края на двубоя останалите с играч по- малко "гладиатори" трудно достигаха да вратата на Илия Николов.

5:1 - 90' Патрик Владимиров Попов (9)

Червен картон: 88' Стоян Вълчев (Несебър)

Отборът на Розова долина се наложи с категоричното 5:1 над Несебър в среща от 12-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

Кольо Чахов заби две попадения в рамките на 3 минути през първата част - 34-та и 37-та минути. Пламен Колев в 58-ата направи резултата класически, а Николай Стоичков в 82-ата и 88-ата минута добави две нови попадения за домакините.

Гостите стигнаха до почетно попадение в края на двубоя чрез Патрик Владимиров Попов.

25.10.2020 Левски (Карлово) Левски (Карлово)  2 - 0 Извор (с. Горски извор)  Извор (с. Горски извор)

1:0 - 17' Петър Иванов Главчев (9) дузпа

2:0 - 30' Петър Иванов Главчев (9)

Отборът на Левски Карлово се наложи над Извор с резултат 2:0 в мач от 12-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

Петър Главчев пропусна дузпа още в 4-та минута за домакините, а играчите на Извор нацелиха и гредата. В 18-ата минута Главчев откри от втората дузпа, отсъдена за Левски в двубоя. След половин час игра отново Главчев направи добавка отблизо,след отбит удар на Валентин Сливов и оформи крайното 2:0.

25.10.2020 Родопа Родопа  0 - 1 Ямбол 1915   Ямбол 1915

0:1 - 10' Динко Венциславов Дерменджиев (8)

Червен картон: 89' Радни Дончев (Ямбол)

ФК „Родопа-Смолян“ загуби от отбора ФК „Ямбол-1915“ с 0:1. Двубоят от 12 – ия кръг на Трета лига-Югоизточна група се игра днес на Стадион „Септември“, в смолянският квартал „Райково“. Единственият гол в срещата бе дело на Динко Дерменджиев в 9 – та минута. Тогава, футболистът с номер 8 от отбора на гостите видя опразнената врата на домакините и с удар от около 50 метра вкара топката в мрежата на Стилиян Ангелов.

Двубоят започна много силно за „Родопа-Смолян“, като през повечето време мачът се игра в половината на „Ямбол-1915“, но късметът не бе на страната на „зелено-белите“. Нито едно от множеството положения пред вратата на гостите не завърши с гол. Стражът Кристиян Темпел направи редица спасявания и това определено донесе трите точки на неговият тим.
Второто полувреме протече по идентичен начин, но до нов гол не се стигна. В 88 – та минута, тимът от Ямбол остана и с човек по-малко, след като главният рефер Райко Чакъров показа втори жълт и съответно червен картон на Радни Дончев. Жълти картони в срещата получиха още Мирослав Христов, Иван Калчев и Златко Ненов за гостите и Владимир Драманлиев.

Феновете на „Родопа-Смолян“ имаха доста претенции към Чакъров и неговите асистенти Теодор Цветков и Петър Чомаков, и тримата от Пловдив. Въпреки загубата, привържениците на отбора от Смолян изпратиха футболистите с аплодисменти.

Делегат на срещата бе Радослав Фисински – председател на областният футболен съвет в Смолян.