Ботев Пловдив Ботев Враца

Ботев (Пловдив) успя да се вдигне с победа над Ботев (Враца), юноша на "канарчетата" със страхотен гол

Ботев (Пловдив) надви Ботев (Враца) с 2:0 в Коматево, като това стана в среща от 10-ия кръг на елита на родния футбол. По този начин "канарчетата" натрупаха доза самочувствие след колебливите резултати.

В 56-ата минута домакините стигнаха до аванс в резултата, след като Атанас Илиев се разписа и откри головата си сметка.

Шоколаров центрира по земя в наказателното поле, а там последва намеса на Костов, който обаче прати топката в тялото на Илиев и бившият нападател на Монтана вкара.

В 67-ата минута Димитър Тонев получи топката на границата на наказателното поле от Еспиноса, а след това проби и стреля неспасяемо в горния десен ъгъл.

До края на самия мач нямаше повече попадения и резултатът се запази.