Трявна Левски (Лом)

Обзор след 12-ия кръг на Северозападната Трета лига + всички голмайстори

24.10.2020 Левски 2007 (Левски) Левски 2007 (Левски)  0 - 1 Академик (Свищов)  Академик (Свищов)

0:1 - 46' Преслав Стефчев Антонов (11)

„Академик”(Свищов) най-сетне успя да развали прокобата при гостуванията си през този сезон и след серия от загуби грабна победа с 1:0 при гостуването си на „Левски-2007”. Голът, решил срещата, падна в началото на второто полувреме с автор Преслав Антонов. При центрирана топка Антонов, падайки назад, засече топката и с добър удар я прати мрежата във вратата на домакините – 0:1.

През първото полувреме единственият добър шанс се откри пред бившия играч на „студентите“ Евгени Систов, но вратарят Виктор Владимиров се намеси умело. След почивката домакините натиснаха и отново Систов можеше да вкара, но ударът му срещна десния страничен стълб. Друг бивш играч на „Академик” – Кристиян Иванов, също нямаше късмет в самия край на мача, като този път улучи лявата греда.

След победата в Левски, дошла след шест поредни загуби, „студентите“ задминаха „Първа атомна” в класирането и вече се намират на 15-та позиция. В сряда те ще гостуват на „Дреновец” в отложен мач от петия кръг, а в неделя приемат „Трявна”.

25.10.2020 ОФК Бдин 1923 (Видин) ОФК Бдин 1923 (Видин)  2 - 2 Първа атомна (Козлодуй)  Първа атомна (Козлодуй)

1:0 - 23' Денис Милчев Николов (9)

2:0 - 53' Янек Калоянов Кирилов (11)

2:1 - 55' Десислав Ивов Атанасов (16)

2:2 - 80' Десислав Ивов Атанасов (16)

25.10.2020 Трявна Трявна  0 - 3 Левски (Лом)  Левски (Лом)

0:1 - 3' Рангел Минков Абушев (14)

0:2 - 44' Рангел Минков Абушев (14)

0:3 - 86' Мариян Георгиев Огнянов (21)

Левски (Лом) отново демонстрира класа и разби с класическото 3:0 Трявна при визитата си от 12-ия кръг на Севрозападната Трета лига.

Рангел Абушев бе точен в 3-ата и 44-ата минути, за да даде комфортен актив от две попадения на "сините" от крайдунавския град.

За крайния резултат в мача точен бе Мариян Огнянов, който се разписа в 86-ата минута.

По този начин Левски (Лом) продължава с впечатляващото си представяне в шампионата, а стражът на тима Иван Вили Ризов все още няма допуснат гол във вратата си.

Отборът има в своя актив 27 точки.

25.10.2020 Спартак (Плевен) Спартак (Плевен)  0 - 0 Павликени  Павликени

Отборите на Спартак Плевен и Павликени не се победиха - 0:0 в мач от 12-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Домакините натискаха съперника си през целия мач, но до попадение така и не се стигна.

През първите 15 минути с два пропуска се отличи Андриян Димитров. Между двете му възможности Айвън Ангелов с глава също направи пропуск. В 22-ата минута Александър Скорчев нацели гредата, излязъл очи в очи със стража на гостите.

След почивката Ангелов се отличи с пропуск, а Ивайло Иванов, Иво Върбанов и Цветелин Иванов също не успяха да се разпишат от чисти положения.

Стартови състави:

Спартак (Плевен): 86. Димитър Иванов, 5. Иво Върбанов, 3. Лъчезар Ковачев, 6. Борислав Иванов, 8. Ивайло Раденцов (капитан), 17. Айвън Ангелов, 4. Цветелин Иванов, 21. Валентино Макавеев, 10. Стивън Славков, 31. Андриян Димитров, 19. Александър Скорчев.
Треньор – Красимир Бислимов

Павликени: 1. Венцислав Димитров, 20. Александър Узунов, 32. Красен Славчев (капитан), 14. Ивайло Велчев, 3. Георги Христов, 8. Даниел Йорданов, 18. Борислав Гецов, 7. Стефан Гинчев, 5. Йордан Петев Йорданов, 4. Цветомир Додуров, 77. Никола Какамъков.
Треньор – Димитър Тодоров

25.10.2020 Севлиево Севлиево   2 - 2 Партизан (Червен бряг)  Партизан (Червен бряг)

1:0 - 50' Митко Красимиров Милчев (6) автогол

1:1 - 69' Калоян Митков Тодоров (7) дузпа

2:1 - 90+1' Николай Валентинов Николаев (8)

2:2 - 90+2' Митко Красимиров Милчев (6)

25.10.2020 Етър-2 Етър-2  0 - 1 Академия (Ботев)  Академия (Ботев)

0:1 - 48' Виктор Оливер Василев (11)

Етърци отстъпиха с 0:1 в дербито на дублиращите отбори в Северозападната Трета лига на „Ботев-2” (Враца). В бърз и двуостър равностоен мач, преминал на много добро ниво, врачани имаха късмета да стигнат до единствения гол, паднал в 48-ата минута.

В 5-ата минута Любослав Младенов стреля силно, но в ръцете на вратаря. Иван Георгиев се прояви в 15-ата минута, когато спаси и удар на Кирил Кръстев, а в 30-ата минута Цветко Иванов проби и стреля, но топката бе избита в корнер.

В ответната атака Борислав Марков излезе сам срещу вратаря, но би в тялото му. Етърци натиснаха здраво и минута по-късно след пробив и центриране на Димитър Байдаков отдясно Христо Марков нацели напречната греда на гостите. Положенията пред вратата на врачани продължиха и Кристиян Кънчев овладя топката и стреля, но Христо Георгиев улови. Малко преди почивката пък Кристиян Иванов бе изведен от Байдаков, но би във вратаря.

Второто полувреме започна с гол на гостите – след атака отдясно Виктор Василев насочи топката в ъгъла за 0:1. „Виолетовите” потърсиха изравняване, но на два пъти след хубави центрирания на Христо Кънчев отдясно първо Байдаков, а после Джихат Кямил се разминаха с головия удар. В двуострия мач Цветко Иванов пък принуди Иван Георгиев да лови, а в 77-ата минута Байдаков имаше претенции за дузпа за задържане в наказателното поле.

До края „Етър” продължи да търси изравняване, като най-чистото положение бе в 79-ата минута, когато Калоян Митев имаше отлична възможност, но вратарят извади в корнер. В самия край удар на Кристиян Кънчев също бе уловен от стража и гостите опазиха аванса си и трите точки.

25.10.2020 Локомотив 1927 (Дряново) Локомотив 1927 (Дряново)  4 - 2 Дреновец (Дреновец)  Дреновец (Дреновец)

1:0 - 5' Тодор Георгиев Чирпанов (14)

1:1 - 25' Калоян Пламенов Цветков (9)

1:2 - 49' Денис Рангелов Димитров (10)

2:2 - 73' Явор Бончев Генчев (23)

3:2 - 77' Атанас Василев Ингилизов (18)

4:2 - 86' Момчил Петров Савов (45)

Червени картони: 90' Стоян Георгиев (Дреновец), 90' Людбим Иванов (Дреновец)

25.10.2020 Вихър (Славяново) Вихър (Славяново)  4 - 1 Пещера (Галата)  Пещера (Галата)

1:0 - 15'  Константин Светославов Генков (11) дузпа

2:0 - 25' Милен Любомиров Тодоров (7)

3:0 - 51' Светослав Руменов Кръстев (4) дузпа

3:1 - 53' Румен Асенов Миков (33)

4:1 - 67' Иван Аделинов Иванов (2)

25.10.2020 Янтра (Полски Тръмбеш) Янтра (Полски Тръмбеш)  2 - 1 ОФК Локомотив Мездра  ОФК Локомотив Мездра

1:0 - 34' Любомир Бончев Генчев (9)

2:0 - 56' Тихомир Иванов Антонов (13)

2:1 - 85' Лионел Лаидо Матадос (11)

ОФК Локомотив (Мездра) загуби като гост с 2:1 от добре представящия от началото на сезона новак в групата Янтра (Полски Тръмбеш) в среща от 12-ия кръг на първенството в Северозападната Трета лига.

Поражението е първо за мездренските "железничари" след серията от три поредни победи в шампионата - 1:0 над Етър II (Велико Търново), 0:4 над Локомотив 1927 в Дряново и 3:1 над Вихър (Славяново). Двубоя пропуснаха капитанът на „червено-черните“ Браиан Стоянов, който е в чужбина, и плеймейкърът на отбора Светослав Валериев поради висока температура.

Домакините поведоха в резултата в 34-ата мин. чрез Любомир Генчев, който е син на бившия национал на България и председател на Зоналния съвет на БФС - Велико Търново Бончо Генчев.

В средата на първото полувреме главният рефер Милен Въжарски не отсъди явна дузпа за гостите за игра с ръка в наказателното поле на противников състезател.
11 минути след почивката Тихомир Антонов покачи на 2:0, а крайното 2:1 оформи голмайсторът на локомотивци Лионел Матадос в 85-ата мин. от пряк свободен удар - негов седми гол от началото на кампанията.