Литекс Кариана (Ерден)

Кариана стигна до инфарктна победа след обрат в Ловеч и си върна първото място във Втора лига

Кариана шокира Литекс в Ловеч и стигна до инфарктен обрат и победа с 2:1 в среща от 11-ия кръг на Втора лига, а след нея ерденчани си върнаха лидерското място с актив от 26 точки.

Мачът изобщо не предвещаваше подобен завършек, но след почивката определено беше интересно за неутралния зрител.

В 67-ата минута Пламен Николов след центриране в наказателното поле и удар с глава успя да открие за "оранжевите" и Литекс поведе.

В 82-ата минута обаче с попадение от дузпа Николай Дичев изравни резултата, а в последната четвърта минута на добавеното време Борислав Дамянов с удар от наказателното поле донесе трите точки на гостите.

Това е и първа загуба у дома за Литекс през този сезон.