Челси

Челси пропиля дузпа, но разби Краснодар в ШЛ с голове на три от новите попълнения

Челси постигна победа с 4:0 при визитата си на руския Краснодар като гост в среща от Група "Е" на Лига Европа и по този начин тимът има в актива си 4 точки и заема първото място в таблицата.

Гостите от Лондон можеха да открият още в 14-ата минута, но Жоржиньо изпусна по доста комичен начин дузпа, след като топката се отби в страничната греда и след това рикошира във вратаря, но така и не успя да влезе във вратата.

В 37-ата минута обаче Хаверц успя да се разпише, след като бе намерен от Хъдсън-Одой в наказателното поле и отправи лек удар, който обаче противниковият страж изпусна.

Така след вратарска грешка Челси излезе напред в резултата, а до самия край гостите вкараха още две попадения.

В 76-ата минута Вернер удвои от дузпа, а Зиех четири минути след това също реализира след удар по земя от наказателното поле.

В 90-ата минута Пулишич оформи крайния резултат.