Манчестър Юнайтед РБ (Лайпциг)

Юнайтед разгроми на пух и прах Лайпциг и поведе на върха в своята група от Шампионската лига

Манчестър Юнайтед продължава с отличното си представяне в Шампионската лига, след като победи на своя "Олд Трафорд" германския Лайпциг с 5:0.

Така отборът на Оле Гунар Солскяер вече е с актив от 6 точки и на лидерската позиция в Група Н от Шампионската лига.

В 21-ата минута Погба изведе хитро Гринууд в наказателното поле, а младокът с хубав и техничен удар по земя прати топката в далечния ъгъл, който бе опразнен.

Всичко в този мач приключи в 74-ата минута, когато останалият абсолютно сам срещу вратаря Рашфорд удвои и на практика сложи точка на спора.

Този гол бе разгледан със системата VAR, но се видя, че засада няма и попадението бе зачетено.

В 78-ата минута отново излязъл сам срещу вратаря Рашфорд не сгреши и така оформи класиката в този двубой.

За 4:0 точен бе Марсиал от дузпа десет минути след това, а Рашфорд оформи хеттрика си с попадение в 92-ата минута.