Лудогорец

Лудогорец вкара 3 гола в Австрия, но ЛАСК излезе краен победител от головото шоу в Линц

Лудогорец загуби при визитата си на австрийския ЛАСК Линц в среща от Група J на Лига Европа.

Домакините разбиха "орлите" с 4:3, а гостите бяха водени от Станислав Генчев, който замени на поста поне временно Павел Върба.

След успеха си "орлите" са с 0 точки след две загуби и на последното място в групата.

Балич откри за домакините още във 2-ата минута след удар около дъгата, който матира Пламен Илиев, а в 12-ата минута и Грубер се разписа, за да удвои.

Той отправи удар от няколко метра и "препарира" стража на разградчани, за да удвои аванса на своя тим.

Все пак обаче в 15-ата минута Ману бе изведен сам срещу вратаря и успя да намали.

В 35-ата минута Рагуз обаче успя да върне предимството на австрийците от два гола, след като засече центриране от легнало положение с левия крак.

За крайния резултат точен бе Балич в 56-ата минута на срещата, който вкара след серия от рикошети.

В 67-ата минута Ману вкара за втори път в срещата, след като останал сам срещу вратаря не успя да сгреши.

Пет минути след това Лудогорец получи правото да изпълни дузпа, след като Гъргич наруши правилата и също така получи и червен картон, след като бе декориран с втори жълт.

Зад топката застана Ману, който оформи своя хетрик и върна шансовете на гостите след попадение в 73-ата минута.

Макар да имаше числено предимство тимът от Разград не успя да изравни.