Рома ЦСКА

Храбър ЦСКА взе много престижна точка при визитата си на Рома на Олимпико, можеше и да победи

ЦСКА врътна престижно 0:0 при визитата си на Рома на "Олимпико" в мач от Група А на Лига Европа и след този двубой "червените" спечелиха първата си точка в турнира.

Още в самото начало реферът отмени гол на домакините, който бе дело на Смолинг заради засада, а през следващите минути ЦСКА играеше много силно срещу италианците.

Последваха два удара на Соу, които обаче се оказаха встрани от вратата и нападателят отново разочарова с пропуските си.

В 32-ата минута Рома можеше да се разпише, но след удар на Мхитарян кълбото срещна напречната греда.

Малко след 50-ата минута ЦСКА имаше уникален шанс да реализира, но Антов не успя да уцели вратата от близка дистанция и прати топката в аут.

В 72-ата минута Соу направи непростим пропуск и след като излезе сам срещу вратаря на Рома стреля право в ръцете му.

Броени минути след това Бусато спаси удар на Пелегрини и предотврати чисто попадение.