Борислав (Първомай)

Борислав Първомай се наложи над Загорец в мач със 7 гола

Борислав Първомай се наложи с 4:3 над Загорец Нова Загора в двубой от 13-ия кръг на Югоизточната Трета Лига. Това е и първа загуба за тима на Мирослав Миндев от началото на сезона.

Гостите от Нова Загора поведоха още във втората минута с попадение на Димитър Видев. Малко след това домикините от Първомай успяха изравнят след попадение на Ангел Здравчев. Този резултат се запази до почивката, а втората част започна ударно. Георги Стайков се разписа от дузпа за Борислав, а скоро след това и Мартим Здравчев покачи на 3:1. Домакините не се спряха до тук и вкараха четвърти гол дело отново на Ангел Здравчев. До края на мача Загорец се опита да стигне до нещо повече. Тимът на Миро Миндев вкара две попадения. Ангел Костов се разписа за 4:2 , а секунди след това Иван Стоянов оформи крайното 4:3.

Загорец, който е с мач по-малко, е с 29 точки и изостава на три от лидера Черноморец, надиграл днес третия Гигант с 1:0 при гостуването в Съединение. Първомайци са девети с 19 точки.