ОФК Марек 2010 Сливнишки герой

Марек удари Героя и остава на върха на Югозапад

Марек се наложи с 2:1 Сливнишки герой в двубой от 13-ия кръг на Югозападвата Трета Лига. Попаденията за дупничани станаха дело на Веселин Любомиров и Александър Близнаков, а за Героя се разписа Антонио Михов. Така Марек оставана първо място на Югозапад с актив от 32 точки. Съставът на Сливнишки герой остава с 14 точки и е точна над чертата.

Домакините имаха няколко много опасни атаки. В 27-ата минута Денислав Минчев бе изключително близо до първия гол в двубоя, но той отправи твърде лош изстрел от перфектна позиция.
В 42-ата минута гостите от Дупница откриха резултата. В автор на попадението се превърна Веселин Любомиров, който матира стража Димитър Симеонов.

В 57-ата минута домакините бяха много близо до изравняването на резултата, но бранител на Марек успя да избие кълбото от голлинията.

В 76-ата минута атакуващият футболист на Сливнишки герой Антонио Михов се разписа, след като шутира, кълбото се отби в бранител на гостите и попадна в мрежата на Пламен Младенов.
Отговорът на Марек обаче не закъсня и секунди по-късно Александър Близнаков отбеляза с прекрасен удар от далечна дистанция.Домакините се опитаха да стигнат до равенството, но защитата на Марек се справи на ниво и добави нови три точки в своя актив.