Спартак с класика срещу Верея

Спартак постигна класическа победа с 0:3 над Верея в мач от 13- ти кръг на първенството на Югоизточна Трета лига. Двубоят се игра на осветление на "Трейс Арена", съобщава сайтът на клуба.

Първото положение бе в полза на домакините още в 3' на мача, след като нападател се озова сам срещу Начев, но ударът му мина в страни от вратата.

Спартак обаче взе инициативата.

В 23' Филип Колев бе изведен отлично от дясно, но преди да стреля, топката му бе избита.

Само 6 минути по- късно Георги Йотовки нахлу от ляво, но диагоналният му удар премина в страни от вратата.

Спартак продължи да атакува и в 38' юношата Кристиан Кодуков се разходи по аутлинията, премина през двама играчи на съперника и с хубав удар по земя откри резултата.

Две минути по- късно голмайсторът Любо Цеков получи хубав пас в наказателното поле и с плътен удар удвои резултата.

Второто полувреме Спартак продължи да атакува. В 58' Любо Цеков направи резултата класически, след като стреля силно, стражът на Верея изби, но Цеков довкара топката в мрежата за 0:3.

Юношата Давор Илиев можеше да покачи резултата, но ударът му мина в страни от вратата.

Така Спартак вече има в актива си 16 точки, а в следващия кръг на стадион "Тодор Диев" на 7 ноември приема тима на Борислав Първомай.