Берое Арда (Кж)

Арда шокира Берое в Стара Загора и изпревари ЦСКА в класирането

Арда победи с 1:0 като гост Берое в мач от 11 кръг на efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Спас Делев, а с трите точки кърджалии се изкачиха на петото място и изпревариха ЦСКА.

Срещата премина в бавно темпо и без много положения пред двете врати. Първото полувреме почти приспа зрителите пред телевизорите, като за 45 минути се започни удар с глава на Кукула в аут, както и една претенция на домакините за дузпа.

Малко след началото на второто полувреме Арда нанесе своя удар. При бърза контраатака Ковачев бе намерен по крилото и веднага пусна успоредно на голлинията към нахлуващия Делев, който с удар покрай плонжа на Ганев реализира. Националът изрази доста бурно своята радост, най-вероятно защото през миналата година води дело със старозагорци и го спечели.

Стихийният натиск на тима на Димитър Димитров не доведе до гол, а вместо това Арда можеше да реалзиира втори, но удар на Ганев срещна гредата.

Загубата е трета за Берое в последните пет двубоя в първенството. Заралии заемат 4-ото място с 18 точки.