Левски (Лом) ОФК Локомотив Мездра

Левски (Лом) удари Локо (Мездра) в отложен мач и окупира еднолично върха в Северозапада

Левски (Лом) успя да победи Локомотив (Мездра) с 2:0 на свой терен в отложен мач от Северозападната Трета лига и така излезе за пръв път еднолично на върха в класирането.

След успеха си момчетата на Благой Кръстанов са лидери в таблицата с актив от 33 точки и са с 3 точки пред Ботев Враца II и Севлиево, които са съответно втори и трети.

Макар в тима да има доста кадрови проблеми откъм контузени "сините" изиграха умно този мач и успяха да вземат трите точки срещу намиращия се във форма тим на Локомотив.

Припомняме, че мездранчани пристигнаха в Лом след четири победи в последните си пет мача.

Първото попадение в този двубой отбеляза голямата звезда на Левски Мариян Огнянов, който успя да се разпише в 18-ата минута.

В 68-ата минута друг опитен футболист от състава на "сините" от Лом Рангел Абушев удвои аванса на своя отбор в резултата и на практика "уби" каквато и да е интрига в сблъсъка.

Не може също така да не се отбележи, че мачът бе дебют за новия вратар на отбора на домакините Диян Вълков, който замени под рамката Иван Ризов.

С представянето на тима от Лом от началото на сезона ясно се вижда, че кметът на града Георги Гаврилов наистина е приел присърце обещанието си да възроди футбола в града и да го върне в професионалния футбол, което при подобно представяне е само въпрос на време.