Етър-2 Севлиево

Обзор след 13-ия кръг на Северозападната Трета лига + всички голмайстори

01.11.2020 ОФК Локомотив Мездра ОФК Локомотив Мездра  6 - 1 ОФК Бдин 1923 (Видин)  ОФК Бдин 1923 (Видин)

6:1 - 87' Лионел Лаидо Матадос (11)

Отборът на Локомотив Мездра се наложи над Бдин с категоричното 6:1 в мач от 13-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Капитанът на Локомотив (Мездра) Валдемар Стоянов откри резултата в 9-ата минута, а в 22-ата отново той удвои преднината на домакините. Той засече центриране на Матадос..

В 28-ата Валдемар оформи своя хеттрик от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Николай Ковачев.

В 60-ата минута Стоянов добави още едно попадения към сметката си. Бранителят Мартин Михайлов вкара за 5:0 в 62-та мин.

Стойчо Стойков вкара почетно попадение за видинчани, а Лионел Матадос оформи крайното - 6:1.

01.11.2020 Пещера (Галата) Пещера (Галата)  0 - 2 Янтра (Полски Тръмбеш)  Янтра (Полски Тръмбеш)

0:1 - 6' Николай Веселинов Иванов (14)

0:2 - 32' Любомир Бончев Генчев (9)

01.11.2020 Дреновец (Дреновец) Дреновец (Дреновец)  0 - 0 Вихър (Славяново)  Вихър (Славяново)

01.11.2020 Академия (Ботев) Академия (Ботев)  6 - 3 Локомотив 1927 (Дряново)  Локомотив 1927 (Дряново)

0:1 - 2' Атанас Василев Ингилизов (18)

1:1 - 13' Виктор Оливер Василев (11) дузпа

2:1 - 15' Мирослав Калинов Маринов (30)

2:2 - 38' Момчил Петров Савов (9)

3:2 - 39' Мирослав Калинов Маринов (30)

4:2 - 44' Виктор Оливер Василев (11) дузпа

5:2 - 50' Александър Добромиров Добчев (17)

5:3 - 70' Георги Колев Колев (17)

6:3 - 87' Александър Добромиров Добчев (17)

Ботев 2 остана сред лидерите на върха в СЗ Трета лига и след мача от 13-ия кръг срещу Локо /Др/. Момчетата на Любен Любенов сломиха Локо /Дряново/ с 6:3. По 2 гола вкараха Мирослав Маринов-Мишката, Виктор Василев и Александър Добчев. Средната възраст на домакините в този мач бе под 22 г.

„Доволен съм от победата в атрактивния за гледане двубой. Дадох шанс на младите момчета в състава и те го използваха по най-добрия начин, показвайки потенциал за бъдещето. Не съм доволен само от лесно допуснатите голове, ще работим в това отношение. Концентрацията трябва да е максимална през целия мач”, каза Любенов.

01.11.2020 Партизан (Червен бряг) Партизан (Червен бряг)  5 - 1 Етър-2  Етър-2

1:0 - 13' Калоян Митков Тодоров (7) дузпа

2:0 - 22' Христо Веселинов Димов (14)

3:0 - 29' Кристиян Иванов Тафраджийски (10)

4:0 - 36' Кристиян Иванов Тафраджийски (10)

5:0 - 50' Ангел Огнянов Русев (15)

5:1 - 81' Димитър Красимиров Байдаков (7)

01.11.2020 Павликени Павликени  0 - 2 Севлиево   Севлиево

0:1 - 64' Тихомир Красимиров Кънев (10)

0:2 - 77' Тихомир Красимиров Кънев (10)

Отборът на Севлиево се наложи като гост над Павликени в мач от 13-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Тихомир Кънев откри резултата в 64-ата минута, а десетина минути преди края отново той оформи крайното - 2:0. Кънев можеше да завърши двубоя поне с хеттрик, но пропусна още две чисти положения.

С пропуски за домакините се отличиха Красен Трифонов, Стефан Гинчев и Йордан Йорданов.

Стартови състави:

Павликени: 1. Венцислав Димитров (капитан), 18. Борислав Гецов, 22. Ивайло Велчев, 3. Георги Христов, 4. Цветомир Додуров, 17. Ивайло Маринов, 20. Александър Узунов, 5. Йордан Петев Йорданов, 77. Никола Какамъков, 7. Стефан Гинчев, 11. Красен Трифонов.

Треньор – Димитър Тодоров

Севлиево: 16. Димитьр Пантев, 2. Алекс Георгиев, 6. Атанас Фиданин (капитан), 5. Георги Павлов, 83. Иван Пенев, 37. Ахмет Хикмет, 92. Павлин Иванов, 15. Стефан Иванов, 3. Тихомир Трифонов, 93. Добрин Петров, 10. Тихомир Кънев.

Треньор – Иван Стоянов

01.11.2020 Левски (Лом) Левски (Лом)  2 - 1 Спартак (Плевен)  Спартак (Плевен)

1:0 - 31' Мариян Георгиев Огнянов (21) дузпа

2:0 - 51' Мариян Георгиев Огнянов (21)

2:1 - 89' Ивайло Емилов Иванов (7) дузпа

Левски (Лом) постигна домакинска победа с 2:1 в голямото дерби от 13-ия кръг на Северозападната Трета лига срещу Спартак (Плевен), което се игра в крайдунавския град.

След успеха си отборът на Благой Кръстанов е с 30 точки и е с равни точки с Ботев (Враца) II на върха в класирането.

Домакините вкараха от дузпа в 31-ата минута, която бе реализирана от Мариян Огнянов, а за наказателния удар падна Рангел Абушев.

В 51-ата минута с прекрасен прехвърлящ удар Огнянов удвои аванса на "сините", а силите на гостите стигнаха за почетен гол от дузпа чрез Ивайло Иванов.

4:1 - 80' Сонер Шенол Хюсеин (9)

Свищовският “Академик” удари с 4:1 състава на “Трявна”. И този мач без публика бе предаван пряко от сайта “Площад Алеко”. Домакините поведоха след центриране от корнер, при което вратарят изпусна топката и Ивайло Данаилов я вкара в мрежата за 1:0. Съперникът изравни до почивката.

През втората част “студентите” с нови три гола стигнаха до убедителната победа. След центриране отляво Пламен Ангелов върна топката пред вратата, където защитникът на “Трявна” Ивайло Христов си отбеляза автогол – 2:1. Пет минути по-късно след центриране отдясно от фаул Преслав Антонов отблизо засече топката в мрежата за 3:1. Малко преди края Сонер Хюсеин бе намерен с глава непокрит пред вратата и стреля в левия ъгъл за крайното 4:1.

01.11.2020 Първа атомна (Козлодуй) Първа атомна (Козлодуй)  1 - 0 Левски 2007 (Левски)  Левски 2007 (Левски)

1:0 - 30' Пламен Валериев Венелинов (20)

Първа Атомна победи Левски с 1:0 в среща от 13-ия кръг на СЗ Трета лига и събра 11 т.

3-те точки за домакините донесе Пламен Валериев, който бе точен в 30-та мин. Двубоят бе равностоен, като пропуски направиха и козлодуйчани, и гостите.

Дреновец пък спря един от лидерите на върха Вихър /Славяново/ с равенство 0:0.