Спартак (Плевен) Академик (Свищов)

Спартак Плевен се наложи над Академик Свищов

Отборът на Спартак (Плевен) надигра с 3:1 Академик (Свищов) в среща от 14-ия кръг на Северозападната трета лига, пише Бг Север. Плевенчани имаха пълно превъзходство през всичките 90 минути и нито за момент не оставиха съмнение в своето превъзходство. Те държаха контрола на срещата и диктуваха темпото. Топката се движеше предимно в полето на гостите от Свищов, които единствено се бранеха. Още до почивката „Спартак“ поведе с 2:0 след две попадения на Ивайло Иванов, които внесоха нужното спокойствие. Възпитаниците на Красимир Бислимов се опитваха да играят бързо и с едно докосване. През второто полувреме плевенчани продължиха с надмощието си и влезлият като резерва Цв. Иванов направи 3:0 след бърза атака и центриране на Макавеев. Едва 5 минути преди края гостите стигнаха до почетния си гол за крайното 3:1. Наставникът Красимир Бислимов пусна в игра и някои от младите футболисти, за да трупат опит. На терена не се появиха двамата бразилци, за които бе писано, че са привлечени.