Обзор след 14-ия кръг на Северозападната Трета лига + всички голмайстори

07.11.2020 Етър-2 Етър-2  0 - 2 Павликени  Павликени

0:1 - 53' Стефан Милков Гинчев (7)

0:2 - 77' Йордан Петев Йорданов (5)

ОФК „Павликени” спечели с 2:0 гостуването си на „Етър-2” във Велико Търново с попадения на Стефан Гинчев и Йордан Петев през втората част. Играчите на Димитър Тодоров отново потвърдиха, че играят по-силно като гости, като от осемте си гостувания имат 4 победи, 3 ремита и една загуба.

Двата отбора направиха динамичен и интересен мач на терена „Трифон Иванов”. Гостите владееха играта преди почивката и отправиха доста удари, но голове не паднаха. Още в 10-ата минута Йордан Петев стреля, вратарят Георгиев спаси и Гинчев довкара топката, но нападателят бе в засада. После удари на Никола Какамъков и Красен Трифонов минаха покрай гредите.

В 23-ата минута етърци направиха хубава атака, завършила с удар на Кристиян Кънчев до гредата. Отново той в края на полувремето изведе Христо Марков, но вратарят Венци Димитров излезе навреме и пръв стигна до топката. В последните секунди Красен Трифонов стреля от фаул в ъгъла, но Иван Георгиев се намеси вещо.

Втората част започна с гол на павликенчени. В 52-ата минута опитният Красен Трифонов проби отляво и центрира, а Стефан Гинчев с глава прати топката в мрежата – 0:1.

Малко след това двамата повториха нещата, но този път ударът на Гинчев бе спасен с крак от Иван Георгиев. В ответната атака след заучено изпълнение на фаул Димитър Цонев от етърци стреля до гредата.

Гостите отново подложиха вратаря на „Етър-2” на изпитание, но Георгиев първо спаси удар на Красен Трифонов, а после улови и изстрел на Цветомир Додуров. „Виолетовите” изнесоха играта напред и потърсиха изравняване, като Матьо Гагов нанесе лек удар, уловен от Венци Димитров. Опитният тим на „Павликени” обаче окончателно реши нещата в 75-ата минута при контра, в която Красен Трифонов отново отляво изведе Йордан Петев и той стреля в близкия ъгър за 0:2.

В заключителните минути етърци бяха на косъм от поне почетен гол, но Венци Димитров показа класа. В 86-ата минута бившият страж на „Етър” спаси удар на Христо Марков от фаул, а малко след това отново Марков отправи топовен шут, който Венци Димитров с невероятен рефлекс извади в корнер.

„Етър-2”: Иван Георгиев, Милен Савов, Димитър Цонев, Велизар Тонков, Теодосий Райков (60 Калоян Митев), Димитър Динев (46 Ивалин Петков), Борислав Марков, Кристиян Иванов (60 Матьо Гагов), Кристиян Кънчев (80 Стивън Манолов), Христо Марков, Димитър Байдаков.

„Павликени”: Венцислав Димитров, Ивайло Маринов, Георги Христов, Борислав Гецов, Ивайло Велчев, Цветомир Додуров, Александър Узунов, Йордан Петев, Никола Какамъков (85 Борислав Иванов), Красен Трифонов, Стефан Гинчев (90 Александър Танков).

08.11.2020 ОФК Бдин 1923 (Видин) ОФК Бдин 1923 (Видин)  0 - 3 Левски 2007 (Левски)  Левски 2007 (Левски)

0:1 - 50' Евгени Венциславов Систов (10)

0:2 - 68' Кристиян Бориславов Иванов (18)

0:3 - 82' Благовест Красимиров Ленков (7)

Отборът на Бдин Видин продължава с безнадежното представяне в Северозападната В група. Тимът от Видин отстъпи в неделния ден от Левски 2007 (Левски) с 0:3 и остава на дъното в таблицата с 4 точки и голова разлика 9:60. Левски пък се добави важни три точки в битката за оцеляване и вече има 14 точки в актива си. След нулево първо полувреме, Систов изведе Левски напред в 49-ата минута. Бориславов покачи на 2:0 в 61-ата минута, а Ленков оформи класическия резултат в 76-ата минута.

08.11.2020 Трявна Трявна  1 - 2 Първа атомна (Козлодуй)  Първа атомна (Козлодуй)

0:1 - 47' Пламен Валериев Венелинов (20)

1:1 - 50' Николай Емилов Георгиев (11)

1:2 - 64' Христо Петров Карлуковски (5)

Първа Атомна успя да победи трудно Трявна като гост с 2:1 в среща от Северозападната Трета лига. Първата част на равностойния двубой завърши без гол – 0:0. След почивката козлодуйчани бяха по-ефективни в атака и заслужено спечелиха с 2:1 след голове на местните момчета Пламен Валериев и Христо Карлуковски.

08.11.2020 Спартак (Плевен) Спартак (Плевен)  3 - 1 Академик (Свищов)  Академик (Свищов)

1:0 - 17' Ивайло Емилов Иванов (7)

2:0 - 21' Ивайло Емилов Иванов (7)

3:0 - 59' Цветелин Валериев Иванов (4)

3:1 - 70' Преслав Стефчев Антонов (11)

Отборът на Спартак (Плевен) надигра с 3:1 Академик (Свищов) в среща от 14-ия кръг на Северозападната трета лига, пише Бг Север. Плевенчани имаха пълно превъзходство през всичките 90 минути и нито за момент не оставиха съмнение в своето превъзходство. Те държаха контрола на срещата и диктуваха темпото. Топката се движеше предимно в полето на гостите от Свищов, които единствено се бранеха. Още до почивката „Спартак“ поведе с 2:0 след две попадения на Ивайло Иванов, които внесоха нужното спокойствие. Възпитаниците на Красимир Бислимов се опитваха да играят бързо и с едно докосване. През второто полувреме плевенчани продължиха с надмощието си и влезлият като резерва Цв. Иванов направи 3:0 след бърза атака и центриране на Макавеев. Едва 5 минути преди края гостите стигнаха до почетния си гол за крайното 3:1. Наставникът Красимир Бислимов пусна в игра и някои от младите футболисти, за да трупат опит. На терена не се появиха двамата бразилци, за които бе писано, че са привлечени.

08.11.2020 Севлиево Севлиево   отложен Левски (Лом)  Левски (Лом)

08.11.2020 Локомотив 1927 (Дряново) Локомотив 1927 (Дряново)  2 - 1 Партизан (Червен бряг)  Партизан (Червен бряг)

1:0 - 54' Йордан Пламенов Иванов (7)

1:1 - 57' Милен Тонев Иванов (66)

2:1 - 81' Йордан Пламенов Иванов (7)

С две попадения на голмайстора си Йордан Иванов, отборът на Локомотив Дряново се наложи над Партизан Червен бряг с 2:1 в двубой от 14-ия кръг на Северозападната Трета Лига. След нулево първо полувреме Йордан Иванов откри резултата в 54-ата минута за домакините. Гостите от Червен бряг обаче успяха да изравнят само 3 минути по-късно чрез Тонев - 1:1. Все пак в 82-та минута домакините стигнаха до успеха след нов гол на Йордан Иванов, който се разписа в 82-ата минута.

Локомотив има 7 победи и 7 загуби и с 21 точки е на 9-о място в класирането. Партизан е място по-напред и с две точки повече.

08.11.2020 Вихър (Славяново) Вихър (Славяново)  отложен Академия (Ботев)  Академия (Ботев)

08.11.2020 Янтра (Полски Тръмбеш) Янтра (Полски Тръмбеш)  4 - 0 Дреновец (Дреновец)  Дреновец (Дреновец)

1:0 - 47' Бранислав Йорданов Ботев (11)

2:0 - 72' Любомир Бончев Генчев (9)

3:0 - 74' Любомир Бончев Генчев (9)

4:0 - 89' Бранислав Йорданов Ботев (11)

Отборът на Янтра Полски Тръмбеш се наложи с 4:0 над Дреновец в двубой от 14-ия кръг на Северозападната Трета Лига. След нулево първо полувреме Янтра стигна до успеха след попадения през втората част. По два пъти се разписаха Ботев и Генчев, които подпечатаха 8-ата победа на Янтра в третото ниво на българския футбол. С успеха тимът от Полски Тръмбеш събира 27 точки и заема престижното 6-о място във временното класиране. Дреновец остава на 15-а позиция с 12 пункта.

08.11.2020 ОФК Локомотив Мездра ОФК Локомотив Мездра  3 - 1 Пещера (Галата)  Пещера (Галата)

1:0 - 28' Валдемар Асенов Стоянов (7)

2:0 - 34' Лионел Лаидо Матадос (11)

3:0 - 85' Валдемар Асенов Стоянов (7)

3:1 - 88' Альоша Младенов Илиев (10)

Локомотив (Мездра) продължава успешното си представяне в Северозападната В група. Тимът от Мездра в неделния ден се наложи над Пещера (Галата) с 3:1. Поредният си силен мач направи капитанът на домакините Валдемар Стоянов, който вкара 2 попадения и подгони по реализирани положения топреализаторът на тима Лионел Матадос, който се отчете с гол. Засега Матадос има 8, а Стоянов – 5. Мачът беше изгледан от кмета на Мездра Иван Аспарухов и председателят на ОС на БФС във Враца Милен Бельов.

Локомотив поведе с 2 гола до почивката. Първо Валдемар Стоянов засече с глава центриране отляво на Милен Василев в 28-та мин. Само 7 минути по-късно Николай Ковначев проби отдясно и намери Лионел Матадос, който от границата на наказателното поле препарира вратаря на гостите за 2:0, пише Конкурент.

Пещера опита да се върне в мача с натиск след почивката. Тогава се развихри Альоша Илиев, пред когото се откриха 3 възможности. При всички положения "железничарите" не допуснаха гол, благодарение на хладнокръвните прояви на вратаря си Кристиян Дяков.
В 85-та мин. Валдемар Стоянов уби интригата, засичайки от упор центриране на Василев за 3:0. В 88-та мин. Альоша Илиев фиксира крайното 3:1, след като с добавка успя да промуши кълбото зад Дяков. При първия си опит нападателя на гостите нацели гредата.