Беласица Вихрен (Сандански)

Беласица обърна Вихрен

Отборът на Беласица се наложи над Вихрен с резултат 2:1 в отложен мач от 12-ия кръг на Югозападната Трета лига.

През първата част не се случи почти нищо интересно, като първото по-опасно положение дойде в 43-ата минута, но Мартин Таушанов спаси удар на Методи Костов.

Втората част започна с положение за гостите. Александър Якимов стреля с глава, но вратарят на Беласица Захари Димитров спаси.

В 55-ата минута Валери Георгиев стреля с глава, а вратарят на домакините изби, но топката попадна в краката на Лай Диате, който от непосредствена близост я изпрати над напречната греда.

В 78-ата минута гостите от Вихрен откриха. Диате беше изведен сам срещу вратаря и вместо да стреля той подаде на Методи Костов, който не сгреши.

В ответна атака пък веднага Беласица получи правото да изпълни дузпа и Таушанов не сгреши за 1:1. В 81-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат след попадение на Атанас Карачоров.

Стартови състави:

Беласица: 1. Захари Димитров, 15. Атанас Карачоров, 21. Божидар Янков, 13. Атанас Димитров, 7. Аспарух Шамкалов, 6. Симеон Бояджиев, 24. Антон Костадинов, 8. Живко Димитров, 16. Александър Смилков, 14. Димитър Стоев, 20. Марти Таушанов

Вихрен (Сандански): 12. Веселин Ганев, 5. Димитър Калчев, 3. Валери Георгиев, 17. Валентин Костов, 20. Красимир Здравков, 14. Никола Георгиев, 10. Владимир Кабранов, 19. Александър Якимов, 25. Лай Диате, 11. Атанас Чепилов, 9. Методи Костов