България Финландия

България този път се бори, но отново загуби от Финландия! + ВИДЕО

Отборът на България допусна поредно поражение в Група B от Лигата на нациите! "Трикольорите" загубиха от Финландия с резултат 2:1 в двубой, който се игра на Националния стадион "Васил Левски".

България има само 1 равенството от петте изиграни кръга до момента и е на последното място в групата.

Теему Пуки откри резултата за гостите след грешка в защитата на България още в 7-ата минута.

В 10-ата минута Янис Карабельов отправи първия точен удар за Бъглария. След четвърт час Поянпало стреля опасно, но топката не намери очертанията на вратата. В 23-ата минута Доминик Янков се освободи от двама защитници на противника, но стреля слабо. Галин Иванов имаше шанс да изравни резултата само 4 минути по-късно, но ударът му с глава мина над вратата. Последва удар на Спас Делев, но Храдецки отново спаси.

В 36-ата минута Божиков се намеси страхотно в защита и предотврати второ попадение за финландците. Последваха два неточни удара на Янков.

В самия край на втората част гостите успяха да удвоят резултата чрез Робин Лод, който се възползва от една избита топка от Луков.

В 59-ата минута капитанът Спарв фаулира Доминик Янков в наказателното поле и "трикольорите" получиха правото да изпълнят дузпа. Галин Иванов стреля от бялата точка, но Храдецки изби топката. Последва удар от диагонала на Краев на празна врата, но топката спря във външната страна на мрежата.

В 67-ата минута Араюри игра с ръка в наказателното поле на гостите и получихме втора дузпа. Резервата Митко Илиев се нагърби този път и успя да вкара - 1:2.

Шест минути по-късно Луков отново трябваше да се намесва, за да предотврати трети гол за гостите. До края на срещата не се случи почти нищо интересно.