Черноморец Балчик Интер (Добрич)

Обзор след 14-ия кръг на Североизточната Трета лига

14.11.2020 Черноморец Балчик Черноморец Балчик  2 - 1 Септември 98 (Тервел)  Септември 98 (Тервел)

1:0 - 3' Ивайло Станиславов Русев (18)

1:1 - 23' Стелиян Красимиров Цеков (7)

2:1 - 60' Даниел Атанасов Георгиев (3) дузпа

Черноморец (Балчик) продължава победната си серия в Североизточната Трета лига. В местно регионално дерби от ХIV-ти кръг в Балчик гостуваха футболистите на Септември 98 (Тервел).
Домакините още в 3-ата минута превзеха вратата на Дениз Александров с гол на Ивайло Русев. Последва масиран натиск на футболистите от белия град и до 12-ата минута се заредиха трудни моменти пред вратата на Септември 98 (Тервел). До края на първата част Черноморец доминираха на футболния терен, но гол така и не падна.

В 41-ата минута гостите се възползваха от неумелата намеса на вратаря Павлин Евтимов и с шут на Стелиян Цеков изравниха – 1:1, при който резултат двата отбора се прибраха на почивката.През втората част играта на терена стана много динамична. В 65-ата минута реферите от Варна, начело с Красен Георгиев, видяха нарушение в наказателното поле на гостите и отсъдиха дузпа. Това вдигна градуса на напрежение, след като почти целият отбор на Тервел оспори групово отсъдената дузпа.

От бялата точка Даниел Георгиев беше точен за 2:1. В оставащото до края на мача време, двата отбора направиха много пропуски и пред двете врати, а това остави резултата непроменен – 2:1.
Победата остави Черноморец (Балчик) на трето място в класирането с равни точки със Спартак (Варна) и точка по-малко от лидера Светкавица (Търговище) преди утрешната му среща срещу Кубрат. Септември от своя страна остава на 6-ата позиция с 22 точки.

В следващия Черноморец (Балчик) гостува на лидера Светкавица (Търговище), докато Септември 98 (Тервел) приема у дома Доростол (Силистра).

14.11.2020 Шумен 2007 Шумен 2007  2 - 0 Интер (Добрич)  Интер (Добрич)

1:0 - 16' ДЕНИЗ АРИФ КАДИР (11)

2:0 - 32' Мартин Иванов Иванов (33)

Футболистите на Шумен 2007 победиха аутсайдера Интер (Добрич) с 2:0 в мач от ХIV-тия кръг на Североизточната Трета лига. Двубоят се игра на стадиона в Аксаково заради забрана за провеждане на всички аматьорски спортни мероприятия в област Шумен за периода 13-30 ноември.

Символичните домакини от Шумен още в началото наложиха своя стил на игра и в 15-ата минута Дениз Кадир от около 30 метра простреля вратата на Ферай Алимов за 1:0. Десетина минути след това Мартин Иванов от фаул удвои преднината на шуменци. До края на полувремето Шумен 2007 имаше един куп изгодни положения, пропуснати от капитана Юлиян Загоров и младата надежда Едис Ибрахим.

През втората част играта отново се водеше предимно в половината на Интер, но нов гол и така не падна. Треньорът на Шумен Александър Димов пусна в игра 5 юноши старша възраст, които често надбягваха своите бранители, но в стрелкова позиция все грешаха. Шуменци след това изразиха недоволството си от футболния терен в Аксаково, който бил много неравен, което се е отразило на играта на отбора.

Победата прати тима на Шумен 2007 на четвърто място в класирането – плътно до водачите Светкавица (Търговище), Спартак (Варна) и Черноморец (Балчик). В следващия кръг отборът гостува на друг новак в групата - Спортист (Ген. Тошево), докато Интер (Добрич) приема у дома Дунав.

14.11.2020 Тополи (Тополи) Тополи (Тополи)  1 - 2 Ботев (Нови Пазар)  Ботев (Нови Пазар)

1:0 - 53' Христо Станев Христов (13)

1:1 - 68' Калоян Тихомиров Петров (7)

1:2 - 73' Митко Галинов Митков (11)

15.11.2020 Кубрат Кубрат  0 - 8 Светкавица  Светкавица

0:1 - 3' Станислав Живков Желязков (38)

0:2 - 12' НИКОЛА РОСЕНОВ ВАСИЛЕВ (9)

0:3 - 14' Станислав Живков Желязков (38)

0:4 - 24' ЛЮБОМИР ЛЮБОМИРОВ МИХАЛЕВ (19)

0:5 - 35' Станислав Валентинов Иванов (18)

0:6 - 50' НИКОЛА РОСЕНОВ ВАСИЛЕВ (9)

0:7 - 56' ЛЮБОМИР ЛЮБОМИРОВ МИХАЛЕВ (19)

0:8 - 75' Станислав Валентинов Иванов (18)

Отборът на Светкавица разгроми Кубрат като гост с резултат 8:0 в мач от 14-ия кръг на Североизточната Трета лига.

Още в 4-ата минута Станислав Желязков откри за гостите, а две минути по-късно Никола Василев удвои. След още 10 минути Станислав Желязков направи резултата класически – 0:3. Любомир Михалев вкара две попадения в 28-ата и 40-ата минута за 0:5.

В 52-ата минута Станислав Иванов с глава покачи на 0:6. Никола Василев в 75-ата отбеляза своето второ попадение за 7:0, а Станислав Иванов в 80-ата оформи крайното - 8:0

15.11.2020 Устрем (Дончево) Устрем (Дончево)  6 - 2 Спортист (Генерал Тошево)  Спортист (Генерал Тошево)

1:0 - 10' Кристиян Димитров Димитров (23)

2:0 - 32' Николай Данаилов Илиев (2)

2:1 - 49' ГЕОРГИ НИКОЛАЕВ БОЖКОВ (7)

3:1 - 58' Николай Данаилов Илиев (2)

4:1 - 62' Кристиян Димитров Димитров (23)

5:1 - 73' Станимир Ивелинов Андонов (8)

5:2 - 77' НИКОЛАЙ ВАЛЕНТИНОВ ПЕТКОВ (13)

6:2 - 87' Ивайло Мирославов Минчев (55)

Отборът на Устрем Дончево се наложи над Спортист (Генерал Тошево) с категоричното 6:2 в мач от 14-ия кръг на Североизточната Трета лига.

Домакините откриха резултата още в 7-ата минута чрез Кристиан Димитров. В 28-ата минута Николай Илиев удвои.

В 50-ата минута Георги Бошков върна едно попадение за гостите, но в 60-ата Николай Илиев за втори път порази вратата на Веселин Добрев. 8 минути по-късно Кристиян Димитров направи резултата 4:1. В 70-та мин. домакините пропуснаха дузпа.

В 73-та мин. Станимир Андонов също се разписа, а пет минути след това Николай Петков надбяга защитата на домакините и не пропусна – 5:2. Крайното 6:2 оформи Ивайло Минчев – три минути преди последния съдийски сигнал.