Етър Велико Търново Славия

Славия се изложи отново, врътна много скучно 0:0 срещу Етър в дебюта на Томаш начело на търновци

Отборите на Славия и Етър не се победиха - 0:0 в първи мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Дебют начело на "виолетовите" направи Александър Томаш.

Двубоят беше доста скучен и не представи почти нищо интересно за феновете.

Отборът на Славия можеше да поведе още в 3-ата минута, но ударът на Емил стоев рикошира в тялото на Христофор Хубчев и излезе в корнер. Няколко минути по-късно Калоян Кръстев стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на Етър Христо Иванов плонжира и улови.

Малко по-късно Калоян Кръстев засече центриране от ъглов удар, но не успя да уцели вратата.

В 38-ата минута „виолетовите“ пропуснаха най-добрата възможност от началото на мача. След рикошет топката се озова в Преслав Боруков, който се оказа очи в очи с Георги Петков. Опитният страж на Славия обаче майсторски скъси дистанцията и успя да спаси. Последва добавка на Кольо Станев, но ударът му от границата на наказателното поле прелетя над вратата.

В 50-ата минута отборът на Етър можеше да се разпише, но ударът с глава на Иванов срещна гредата.

В 61-вата минута Милчо Ангелов стреля от далечно разстояние, но младежкият национал на България Ертан Томбак успя да блокира.

В 76-ата минута домакините можеха да открият резултата. Филип Антовски проби отляво и намери в наказателното поле Калоян Кръстев, който стреля опасно, но Христо Иванов спаси.

Десет минути преди изтичането на редовното време Етър организира бърза контраатака, която хвана неподготвена защитата на Славия. Преслав Боруков бе изведен на чиста позиция, очи в очи със Светослав Вуцов. Вратарят на „белите“ покри добре близкия си ъгъл и спаси удара на нападателя.