Челси

Челси без проблеми срещу Нюкасъл

Отборът на Челси се изкачи временно на първо място в Премиърлийг, след като се наложи над Нюкасъл с 2:0 в двубой от 9-ия кръг на първенството. "Сините" от Лондон стигнаха до успеха след автогол на Федерико Фернандес и попадение на Абрахам през втората част.

Двубоят започна с натиск на Челси, който даде резултат в 10-ата минута. Гостите изпълниха късо ъглов удар, след което Маунт центрира ниско към далечната греда където Фернандес. Бранителят претендираше за нарушение срещу него. Той наистина бе подпрян с ръце от английския национал, но не това действие доведе до автогола, така че попадението бе потвърдено от ВАР.

Въпреки че продължи да бъде по-добрият отбор, този на гостите стигна до успокоително попадение за 0:2 едва в 65-ата минута. Вернер пробяга с топка в крака половината терен, стигна до границата на наказателното поле и пусна към Ейбрахам, който стреля в ъгъла.

С победата Челси вече е на върха в Премиърлийг с актив от 18 точки, но това може да се промени след изиграване на останалите мачове в кръга.