Борусия Дортмунд

Ерлинг Холанд доказа срещу Херта, че е един от най-добрите нападатели в света + ВИДЕО

Нападателят на Борусия Дортмунд Ерлинг Холанд се превърна в герой за своя тим при победата над Херта с резултат 5:2.

Домакините от Херта водеха с 1:0 на почивката, но през втората част 20-годишният Холанд открадна шоуто.

Той изравни в 47-ата минута, а само 2 минути по-късно направи обрата пълен. В 62-ата Холанд оформи своя хеттрик, а в 79-ата вкара четвъртото си попадение в двубоя.

Преди него Рафаел Герейро за Борусия и Матеус Куня за Херта бяха добавили по един гол за своите тимове.

ВИЖТЕ ИЗЯВИТЕ НА МЛАДИЯ НАПАДАТЕЛ:

Холанд вече има 15 гола в 12 мача във всички състезания за "жълто-черните", като 10 от тези попадения са в Бундеслигата.