Ливърпул Лестър

Ливърпул тотално надигра Лестър и изравни лидера + ВИДЕО

Отборът на Ливърпул се наложи над Лестър с резултат 3:0 в мач от 9-ия кръг на английската Висша лига.

Наставникът на "мърсисайдци" Юрген Клоп не можеше да разчита на куп титуляри за сблъсъка, но въпреки това неговият отбор напълно надигра съперника и заслужи трите точки.

В началото на двубоя гостите претендираха за дузпа, но реферите решиха, че нямат досатъчно основания да покажат бялата точка.

Джони Еванс в 21-ата минута даде аванс на домакините, след като си отбеляза автогол.

В 41-ата минута новото попълнение Диого Жота удвои след центриране на Анди Робъртсън.

През втората част "мърсисайдци" създадоха още куп положения, но с пропуски се отличиха Садио Мане и Роберто Фирмино.

Все пак Фирмино в 87-ата минута се разписа с глава след центриране от корнер на Джеймс Милнър.

Отборът на Ливърпул вече има 20 точки и изравни лидера Тотнъм. Лестър остава 4-ти с 18 пункта.