Несебър Борислав (Първомай)

Обзор след 16-ия кръг на Югоизточната Трета лига

21.11.2020 Карнобат Карнобат  1 - 0 Сокол (Марково)  Сокол (Марково)

1:0 - 10' Киро Неделчев Гърков (14)

21.11.2020 Димитровград 1947 Димитровград 1947   2 - 0 Гигант (Съединение)  Гигант (Съединение)

1:0 - 62' Ахмед Мюмюн Осман (16)

2:0 - 85' Чавдар Димитров Камов (23) дузпа

Червен картон: 57' Веселин Костадинов Филипов (Гигант Съединение)

21.11.2020 Загорец Загорец  2 - 0 Атлетик (Куклен)   Атлетик (Куклен)

1:0 - 11' Иван Стоянов Иванов (73) дузпа

2:0 - 50' Иван Стоянов Иванов (73)

Загорец се наложи над Атлетик (Куклен) с 2:0 в двубой от 16-ия кръг на Югоизточната Трета лига в последния си мач на свой терен за тази година.

С успеха си новозагорци се изравниха по точки с временния лидер Черноморец (Бургас), който утре гостува на Левски (Карлово). Загорец обаче има мач по-малко, тъй като визитата им на Марица (Пловдив) в 11-ия кръг беше отложена заради случаи на COVID-19 в лагера на домакините.

Челниците в подреждането имат по 38 точки, осем повече от Марица, Гигант (Съединение) и Розова долина (Казанлък).

В последния кръг от есенния дял на първенството новозагорци гостуват в Съединение, а Черноморец е домакин на Карнобат.

В днешните мачове Марица разгроми Верея (Стара Загора) с 5:1, Гигант загуби с 2:0 гостуването си на Димитровград, а Розите надиграха Ямбол с 2:0.

21.11.2020 Спартак (Пловдив) Спартак (Пловдив)   отложен Хасково  Хасково

Срещата от 16-ти кръг в ЮИ Трета лига между Спартак и Хасково е отложен. Това стана ясно днес преди обяд. Мачът трябваше да се играе днес от 14:30 на стадион „Тодор Диев“. Причина за отлагането е множество болни футболисти в състава на домакините. От клуба не уточняват какъв е вида на заболяването на състезателите.

21.11.2020 Розова долина Розова долина  2 - 0 Ямбол 1915   Ямбол 1915

1:0 - 56' Кольо Георгиев Чахов (9)

2:0 - 80' Пламен Господинов Колев (11) Д

21.11.2020 Несебър Несебър  1 - 0 Борислав (Първомай)  Борислав (Първомай)

1:0 - 47' Патрик Владимиров Попов (9)

Несебър се наложи над Борислав Първомай с 1:0 в двубой от 16-ия кръг на Югоизточната трета лига. Домакините стигнаха до успеха след попадение на Патрик Попов. Така Несебър взе важни три точки в битката на дъното и събират 15 точки, които им отреждат 14-о място. Борислав е с 19 точки на 11-о място.

Изключително неприятна сцена се разигра в 90-ата минута на мача. След изритана от Исаков топка към наказателното поле на гостите, голмайсторът Патрик Попов скочи заедно с вратаря на първомайци – Марио Усков. Двамата се сблъскаха и паднаха на земята. Състоянието на нападателя изглеждаше изключително тежко, като известно време не помръдваше. Той бе изнесен от терена с линейка. В крайна сметка се оказа, че при тежкия сблъсък се е разминал само с комоцио.

21.11.2020 ФК Марица Пловдив ФК Марица Пловдив  5 - 1 Верея (Стара Загора)  Верея (Стара Загора)

1:0 - 12' Христо Атанасов Янчев (8)

2:0 - 23' Олджай Метинов Алиев (11)

3:0 - 65' Олджай Метинов Алиев (11)

4:0 - 69' Петър Маринов Печенков (19)

4:1 - 74' Петър Николаев Милков (4)

5:1 - 82' Петър Маринов Печенков (19)

Отборът на Марица се наложи с 5:1 над Верея в двубой от 16-ия кръг на Югоизточната трета лига. Пловдивчани стигнаха до успеха след попадение на Янчев в 11-ата минута. В 22-ата минута Алиев покачи на 2:0. Отново той направи резултата класически. В последните 20 минути паднаха нови три гола. Фърков направи  4:0. В 74-ата минута Милков вкара почетното попадение за Верея. Печенков пък оформи крайното 5:1. Марица е на 3-о място с актив от 30 точки. На 8 от лидерите в класираненето.

22.11.2020 Левски (Карлово) Левски (Карлово)  1 - 2 Черноморец  Черноморец

0:1 - 13' Антон Иванов Узунов (8)

1:1 - 23' Петър Иванов Главчев (9)

1:2 - 88' Валентин Иванов Иванов (77)

Черноморец (Бургас) продължава уверено с победите, след като надви домакините от Левски (Карлово) с 2:1 в среща от 16-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

Племеникът на Радостин Кишишев - Антон Узунов, даде аванс на "акулите" още в 14-ата минута, но броени минути след това домакините стигнаха до изравнително попадение.

В 80-ата минута Любо Божинов можеше да върне аванса на бургазлии, но след удар от фаул нацели гредата и пропусна чудесен шанс.

Все пак обаче победата за Черноморец дойде след попадение на юношата на Берое Валентин Иванов, който бе точен в 89-ата минута на мача.

След този двубой Черноморец е лидер с 41 точки и има 3 пункта пред втория Загорец, който обаче им и мач по-малко.

22.11.2020 Родопа Родопа  2 - 1 Извор (с. Горски извор)  Извор (с. Горски извор)

0:1 - 9' Ангел Янков Янков (13)

1:1 - 40' Елмир Нуриев Мустански (19)

2:1 - 68' Даниел Венелин Кутев (10) Д

"Родопа-Смолян" успя да победи днес "Извор" - Горски извор с 2:1. Головете в срещата от 16 - ия кръг на Третата лига - Югоизточна група са дело на Елмир Мустански и Даниел Кутев за домакините и Ангел Янков за гостите.

Първи резултата на Стадион "Септември" в Смолян, откри тимът на Горски извор. Янков успя да се възползва от грешно отиграване на противниковия тим и в 7 минута вкара за 0:1. До изравнителният гол се стигна в 39 минута, след поредното добро отиграване, Мустански успя да реализира за 1:1.

Вторите 45 минути започнаха с натиск на тима воден от старши треньора Юлиян Сюрджиев. Момчетата от "Родопа-Смолян" стигнаха до вторият гол в 69 минута, когато Даниел Кутев реализира дузпа. До наказателният удар се стигна, след като влезлият като резерва Адриан Сюрджиев изпълни фал, отсъден пред наказателното поле. Топката обаче бе спряна от ръка на футболист на" Извор", който бе част от стената, подредена в наказателното поле.

До края на мача, отборът на Смолян имаше възможност да направи резултата по-изразителен, но пропуски пред вратата на Тодор Малинов направиха Сюрджиев и Стефан Чилингиров.
Главен съдия на мача бе Даниел Краевски, като му асистираха Желязко Пилатов и Георги Димчев. И тримата са от Пловдив.