Левски (Лом) Павликени

Обзор след 16-ия кръг на Северозападната Трета лига

ОФК Локомотив Мездра ОФК Локомотив Мездра  1 - 0 Академия (Ботев)  Академия (Ботев)

1:0 - 19' Владимир Христов Найденов (10)

Червен картон: 44' Паоло Петков (Локо Мездра)

Локо /Мз/ се наложи над втория отбор на Ботев Враца  с 1:0 в изтеглен мач от 16-ия кръг на СЗ Трета лига. Срещата бе равностойна, като единственото попадение вкара Владимир Найденов в 19-та мин., след корнер изпълнен от Лионел Матадос и разбъркване в пеналта. В 45-та мин. домакините останаха с 10 души, след като втори жълт картон получи подвизаващия се и при юношите Паоло Петков за нарушение срещу Николай Методиев-Коко.

След почивката врачани натиснаха, но трудно стигаха до изгодни ситуации. Даже в 54-та мин. сантиметри разделиха Милен Василев от втори гол.

Най-чистото положение за Ботев се случи в 80-та мин., когато късметът покри домакините. Боби Боянов от фаул имаше малшанса да натресе гредата.

За Локо /Мз/ започнаха Ивайло Сайков, Мартин Михайлов, Генади Петров, Васислав Димитров, Светослав Валериев, Владимир Найденов, Николай Генов, Паоло Петков, Лионел Матадос, Валдемар Стоянов, Милен Василев.

За Ботев 2 стартираха: Христо Георгиев, Христо Христов, Цветко Иванов, Людмил Йотов, Ивайло Кунчев, Любо Петров, Любо Младенов, Николай Методиев, Кирил Кръстев, Ремзи Али Неджип, Виктор Василев.

Локо събра 23 т., Ботев 2 остана с 30 т.

ОФК Бдин 1923 (Видин) ОФК Бдин 1923 (Видин)  1 - 0 Трявна  Трявна

1:0 - 45' Янек Калоянов Кирилов (11)

Спартак (Плевен) Спартак (Плевен)  1 - 2 Левски 2007 (Левски)  Левски 2007 (Левски)

0:1 - 6' Траян Йорданов Димитров (3)

1:1 - 8' Митко Пламенов Русанов (16)

1:2 - 81' Габриел Красимиров Ганчев (14)

Червен картон: 90+3' Кристиан Иванов (Левски)

Отборът на Левски (Левски) се наложи като гост над Спартак Плевен с резултат 2:1 в мач от 16-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Още в 4-ата минута гостите поведоха с попадение на бившия футболист на Спартак Траян Димитгров. Малко след това обаче Митко Русанов възстанови равенството.

Андриян Димитров нацели гредата малко по-късно.

В 85-ата минута влезлият като резерва Габриел Ганчев донесе победата за гостите. В края на срещата съотборникът му Кристиан Валентинов Иванов получи червен картон. Ивайло Раденцов изпълни отсъденото нарушение, но ударът му срещна гредата.

Севлиево Севлиево   3 - 3 Първа атомна (Козлодуй)  Първа атомна (Козлодуй)

0:1 - 11' Пламен Валериев Венелинов (20)

0:2 - 39' Пламен Валериев Венелинов (20)

1:2 - 49' Тихомир Красимиров Кънев (10)

2:2 - 79' Николай Благоев Банов (13)

2:3 - 83' Антонио Анатолиев Йорданов (17)

3:3 - 90+2' Николай Благоев Банов (13)

Отборите на Севлиево и Първа атомна не се победиха в голово шоу - 3:3 в мач от 16-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Пламен Велинов вкара две бързи попадения през първата част (10' и 33'). В 49-ата минута тимът на Севлиево намали чрез Тихомир Кънев. В 81-ата минута влезлият като резерва Николай Банов изравни от пряк свободен удар.

В 87-ата минута Антонио Йорданов отново изведе Първа атомна напред. В последните секунди на продължението Банов се възползва в настаналото разбъркване и изравни резултата - 3:3.

Стартови състави:

Севлиево: 16. Димитьр Пантев, 2. Алекс Георгиев, 6. Атанас Фиданин (капитан), 5. Георги Павлов, 7. Християн Василев, 14. Илиян Трифонов, 92. Павлин Иванов, 15. Стефан Иванов, 3. Тихомир Трифонов, 93. Добрин Петров, 10. Тихомир Кънев.
Треньор – Иван Стоянов

Първа атомна: 1. Ивайло Върганов, 3. Христиан Говедарски, 16. Десислав Атанасов, 13. Михаил Бешев, 22. Михаил Милчев, 18. Александър Александров, 4. Людмил Николов, 19. Николай Ганчев (капитан), 15. Еманоил Каменов, 17. Антонио Йорданов, 20. Пламен Венелинов.
Треньор – Анатоли Тонов

Етър-2 Етър-2  3 - 0 Академик (Свищов)  Академик (Свищов)

1:0 - 7' Кристиян Радославов Кънчев (10)

2:0 - 39' Кристиян Радославов Кънчев (10)

3:0 - 49' Христо Красимиров Марков (70)

С класическа победа 3:0 над свищовския „Академик” завършиха домакинствата си за полусезона играчите на дублиращия тим на „Етър”. С два гола се отличи Кристиян Кънчев, а с гол и две асистенции – Христо Марков.

Резултатът бе открит още в 7-ата минута – Марков проби отдясно и центрира пред вратата, където Кристиян Кънчев с глава опъна мрежата за 1:0. През първата част „студентите” така и не създадоха работа за вратаря Иван Георгиев, въпреки че играха открито и също атакуваха. В 23-ата минута Димитър Динев центрира отляво от фаул и вратарят Владимиров изпусна топката, но етърци не успяха да я насочат в мрежата. Първата възможност за гостите бе десет минути по-късно, когато след подаване отдясно Мартин Колев отблизо прати топката покрай десния стълб.

„Етър” удвои аванса си в 40-ата минута – отново Христо Марков центрира, но този път отдясно и пак Кристиян Кънчев с хубав плътен удар от въздуха направи 2:0. В самия край на полувремето Байдаков можеше да вкара трето попадение, но ударът му с глава бе спасен от вратаря Владимиров.

Втората част започна с трети гол за етърци, който окончателно реши изхода от мача. Христо Марков проби отдясно и от малък ъгъл вместо да подава, реши да бие сам в далечния ъгъл, като вкара много красиво попадение за 3:0. В 67-ата минута и защитникът Димитър Цонев можеше да се разпише след центриране отдясно, но ударът му с глава бе избит от бранител от голлинията.

Едва в последните 20 минути „Академик” натисна и активно потърси поне почетен гол, като създаде няколко опасни положения. Първо удар на Сонер Хюсеин бе уловен от Иван Георгиев, а в 71-ата минута бе и най-чистата възможност. Симеон Бойчев шутира и Георгиев извади удара, а добавката на Сонер Хюсеин нацели напречната греда. В заключителните минути вратарят на етърци първо улови удар на Димитър Костадинов, а после изби и изстрел на Кристиан Аначков и свищовлии така и не стигнаха поне до почетен гол.

Заслуженият успех на етърци ги прати на 13-ото място в класирането с актив от 17 точки, а до края им предстоят гостувания край Дунава – на “Левски” (Лом) и “Първа атомна” (Козлодуй).

„Етър-2”: Иван Георгиев, Юлиян Райков (69 Кристиян Иванов), Димитър Цонев, Теодосий Райков, Милен Савов, Димитър Динев, Борислав Марков, Стивън Манолов (65 Калоян Митев), Кристиян Кънчев (82 Матьо Гагов), Димитър Байдаков (82 Антониян Харалампиев), Христо Марков (82 Марио Балъков).

“Академик”: Виктор Владимиров, Иван Ганев, Пламен Ангелов, Георги Йорданов (44 Радослав Батов), Веселин Габров (74 Виктор Драгиев), Валентин Антонов (54 Симеон Бойчев), Кристиан Аначков, Ивайло Данаилов, Мартин Колев, Преслав Антонов (54 Димитър Костадинов), Сонер Хюсеин.

Локомотив 1927 (Дряново) Локомотив 1927 (Дряново)  1 - 3 Левски (Лом)  Левски (Лом)

0:1 - 26' Денчо Иванов Шипкалиев (13) автогол

1:1 - 55' Тодор Георгиев Чирпанов (14)

1:2 - 61' Васил Атанасов Сапунджиев (11)

1:3 - 72' Александър Славейков Веселинов (9)

Левски (Лом) постигна нова победа в Северозападната Трета лига. “Сините” успяха да се наложат с 1:3 като гости на Локомотив (Дряново) в мач от 16-ия кръг на първенството, с което увеличиха серията си до 10 поредни успеха.

Автогол на Шипкалиев (26’), попадение на Васил Сапунджиев (60’) и задна ножица на Александър Веселинов (71’) донесоха трите точки в отбора на Левски. Тодор Чирпанов (55’) пък отбеляза единствения гол за домакините.

В 15-ата минута дойде и първата опасност пред вратата на Локомотив. Мариян Огнянов реши да отправи далечен изстрел, който се оказа доста опасен и мина на сантиметри от напречната греда.

В 26-ата минута падна и първото попадение в мача. След хубава атака отляво, която започна с пас на Огнянов, последва центриране по земя за Левски. В стремежа си да избие топката Денчо Шипкалиев скочи на шпагат, но вкара кълбото в собствената си врата.

В 42-ата минута гостите удариха и греда. След бърза контраатака, организиране от футболистите на Левски (Лом), Йордан Георгиев се измъкна от защитата и отправи удар по земя, който премина покрай вратаря, но се удари в страничния стълб.

В 55-ата минута след центриоране от корнер и разбъркване в наказателното поле на гостите Тодор Чирпанов се оказа най-съобразителен и скочи на шпагат, с което насочи топката във вратата на Диян Вълков, за да направи резултата 1:1.

Няколко секунди по-късно домакините имаха възможност да обърнат резултата, след като Момчил Савов бе изведен хубаво и прехвърли стража на Левски, но защитник на отбора от Лом се намеси на голлинията и изчисти топката.

В 60-ата минута обаче резултатът вече бе 2:1 в полза на "сините". След хубаво изпълнение на Мариян Огнянов от фаул вратарят на Локомотив Христо Христов успя да избие кълбото, но то попадна в краката на Васил Сапунджиев, който на празна врата не сбърка.

В 71-ата минута Александър Веселонов сякаш сложи край на интригата в срещата с изключително красиво попадение. След центриране отдясно футболисти на двата отбора се сблъскаха и отклониха топката към границата на наказателното поле. Там обаче се оказа Веселонов, който с гръб към вратата изпълни задна ножица и успя да покачи резултата до 1:3.

В 85-ата минута Левски имаше шанс да направи резултата 1:4. Александър Веселинов бе останал очи в очи с вратаря на гостите, но реши да не стреля, а да подаде настрани на свой съотборник. Това обаче се оказа грешно решение, след като съотборникът му се оказа в положение на засада.

С тази своя победа Левски (Лом) остава на върха в класирането и след този кръг с 36 точки и с 5 повече пред втория Спартак (Плевен) преди да е ясен резултатът на плевенския тим. Локо (Дряново) пък заема 9-ата позиция с 21 пункта, но може да се смъкне с едно място надолу, ако Локомотив (Мездра) спечели своята среща.

1:0 - 34' Десислав Петев Русев (9)

1:1 - 46' Красен Красимиров Трифонов (11)

Отборите на Вихрен и Павликени не се победиха 1:1 в мач от 16-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Половин час след началния съдийски сигнал ветерана Десислав Русев изведе тима на Вихрен напред в резултата. Секунди след почивката капитанът на Павликени Красен Трифонов се възползва от грешка в славяновската защита и изравни.

С пропуски за домакините се отличиха Иван Иванов, капитанът Константин Генков и Русев.

Вихър: 12. Теодор Тодоров, 17. Станислав Иванов, 23. Тони Паликрушев, 4. Светослав Кръстев, 77. Николаи Иванов, 18. Жюлиен Бенков, 9. Десислав Русев, 10. Йоан Петков, 7. Милен Тодоров, 11. Константин Генков (капитан), 2. Иван Иванов.
Треньор – Николай Боянов

Павликени: 1. Венцислав Димитров, 18. Борислав Гецов, 22. Ивайло Велчев, 3. Георги Христов, 4. Цветомир Додуров, 17. Ивайло Маринов, 20. Александър Узунов, 23. Борислав Иванов, 77. Никола Какамъков, 7. Стефан Гинчев, 11. Красен Трифонов (капитан).
Треньор – Димитър Тодоров

Янтра (Полски Тръмбеш) Янтра (Полски Тръмбеш)  0 - 2 Партизан (Червен бряг)  Партизан (Червен бряг)

0:1 - 4' Христо Веселинов Димов (14)

0:2 - 33' Митко Красимиров Милчев (6)

Отборът на Партизан (Червен бряг) се наложи с 2:0 над Янтра в Полски Тръмбеш в мач от 16-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Домакините можеха да поведат още в първите секунди, но Ростислав Данчев пропусна да преодолее Веселин Ганчев, излязал очи в очи с него.

В 7-ата минтуа гостите успяха да поведат чрез Христо Димов.

В 30-ата минута Митко Милчев се въползва от една избита топка и вкара втори гол за своя тим.

В 65-ата минута Тафраджийски пропусна да се разпише на празна врата. С пропуски се отличиха още Димов и Стефан Стефанов. Към края Генчев пропиля добра възможност за домакините.

Янтра (Полски Тръмбеш): 1. Радослав Рашков, 77. Иван Иванов, 7. Стефан Трайков, 4. Исмаил Мастънов, 23. Емилиян Ангелов, 13. Тихомир Антонов (капитан), 14. Николай Иванов, 17. Красен Каравелов, 9. Любомир Генчев, 11. Бранислав Ботев, 10. Ростислав Данчев.

Треньор – Петър Кръстев

Партизан (Червен бряг): 1. Веселин Ганчев, 2. Стефан Стефанов, 16. Галин Великов (капитан), 6. Митко Милчев, 7. Калоян Тодоров, 11. Любомир Иванов, 20. Тихомир Дамянов, 23. Петьо Петков, 66. Милен Тонев, 14. Христо Димов, 10. Кристиян Тафраджийски.

Играещ треньор – Любомир Иванов

Пещера (Галата) Пещера (Галата)  2 - 2 Дреновец (Дреновец)  Дреновец (Дреновец)

1:0 - 17' Румен Асенов Миков (33)

1:1 - 28' Георги Руменов Стоянов (7)

2:1 - 34' Руси Сергеев Шутев (14)

2:2 - 68' Георги Руменов Стоянов (7)

Червен картон: Кристиян Здравков (Дреновец)

Отборите на Пещера Галата и Дреновец не се победиха в мач от 16-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Домакините откриха в 15-ата, но 10 минути по-късно  при изпълнение на пряк свободен на Калоян Цветков-Къро, Станислав Белчев изравни с глава с Дреновец.

В 36 минута домакините поведоха с 2:1 след колективна грешка на защитата на гостите.

През втората част с огромни пропуски се отличиха танас Велев и Георги Стоянов-Испанеца. В 75-ата минута все пак Испанеца се разписа и изравни за гостите.