Марек1915 - Дупница Надежда (Доброславци)

Обзор след 17-ия кръг на Югозападната Трета лига

28.11.2020 Вихрен (Сандански) Вихрен (Сандански)  1 - 1 Марек1915 - Дупница  Марек1915 - Дупница

0:1 - 61' Димитър Робертов Панталеев (19)

1:1 - 71' Никола Янков Георгиев (14) дузпа

Отборите на Вихрен и Марек не се победиха - 1:1 в дербито на Югозападната Трета лига.

Домакините натискаха съперника си през по-голямата част от двубоя, но се оказаха догонващи в резултата.

В 60-ата минута, Каймакански от Марек успя да пробие отляво и да подаде на близката греда към Пантелеев, който с плътен изстрел по земя успя да открие резултата.

10 минути по-късно обаче домакините получиха правото да изпълнят дузпа след игра с ръка на Джордж Николов в наказателното поле. Никола Георгиев не сбърка и оформи крайното - 1:1.

28.11.2020 Надежда (Доброславци) Надежда (Доброславци)  отложен ФК Балкан (Ботевград)  ФК Балкан (Ботевград)

28.11.2020 Велбъжд 1919 (Кюстендил) Велбъжд 1919 (Кюстендил)  0 - 0 Сливнишки герой  Сливнишки герой

Червени картони: 90+2' Калин Стоянов (Велбъжд), 90+2' Жорж Георгиев (Велбъжд), 90+2' Антонио Михов (Сливнишки герой), 90+2' Неделин Асенов (Сливнишки герой)

28.11.2020 Перун (Кресна) Перун (Кресна)  0 - 2 Пирин (Разлог)  Пирин (Разлог)

0:1 - 90+1' Николай Николаев Хаджиниколов (10) дузпа

0:2 - 90+3' Петър Георгиев Попадийн (16)

Червен картон: 90+5' Десислав Токов (Перун)

Отборът на Пирин Разлог се наложи над Перун с резултат 2:0 в среща от 17-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Двете попадения за гостите паднаха в последните минути на сблъсъка. Николай Хаджиниколов от дузпа от откри в 91-ата минута, а Петър Попадийн в 93-ата оформи крайното - 2:0.

В 95-ата минута червен картон получи Десислав Токов от отбора на домакините.

28.11.2020 Рилски спортист Рилски спортист  0 - 1 Ботев (Ихтиман)  Ботев (Ихтиман)

0:1 - 75' Богомил Ефтимов Христов (10)

Отборът на Ботев (Ихтиман) се наложи над Рилски спортист с минималното 1:0 в мач от 17-ия кръг на Югозападната Трета лига. Единственото попадение в двубоя отбеляза Богомил Христов в 75-ата минута.

28.11.2020 Чавдар (Етрополе) Чавдар (Етрополе)  0 - 1 Беласица  Беласица

0:1 - 39' Марти Георгиев Таушанов (20)

Отборът на Беласица Петрич се наложи като гост с над Чавдар Етрополе с резултат 1:0 и настигна в класирането лидера Марек.

Едиственото  и победно попадение в Етрополе реализира капитанът Мартин Таушанов в 38-та минута след пробив и асистенция на Атанас Карачоров.

28.11.2020 Пирин Гоце Делчев Пирин Гоце Делчев  0 - 1 Оборище (Панагюрище)  Оборище (Панагюрище)

0:1 - 72' Mилко Георгиев Георгиев (21)

Оборище (Панагюрище) завърши полусезона с минимална победа от 1:0 при визитата си на Пирин в Гоце Делчев, като това стана в среща от 17-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Единственото попадение бе дело на Милко Георгиев, който се възползва от подаване на Васил Тачев в 80-ата минута и откри за гостите.

Самият Тачев също можеше да се разпише малко след това, но нацели греда.

Панагюрци финишират годината на 7-ото място с актив от 26 точки, докато Пирин е е осми с точка по-малко.

28.11.2020 ФК Банско ФК Банско  0 - 1 ФК Кюстендил (Кюстендил)   ФК Кюстендил (Кюстендил)

0:1 - 73' Атанас Кирилов Пенков (70)

ФК Кюстендил постигна важна победа с 1:0 при визитата си на Банско, на стадион "Свети Петър".

Единственото попадение в мача бе дело на Атанас Пенков, който бе точен в 75-ата минута.

Попадението стана, след като той засече с глава хубаво центриране от фаул и разпечата мрежата на домакините.

След този мач от последния 16-и кръг на Югозападната Трета лига с който бе сложен и край на полусезона ФК Кюстендил е трети с 38 точки, на точка от лидера Марек и от втория Беласица.

28.11.2020 Гранит (Владая) Гранит (Владая)  0 - 1 Левски (Чепинци)  Левски (Чепинци)

0:1 - 33' Димитър Марийков Атанасов (9)

Червен картон: 89' Теодор Ганчев (Левски Чепинци)

Отборът на Левски Чепинци се наложи над Гранит София с резултат 1:0 в мач от 17-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Димитър Атанасов в 33-ата инута.

Теодор Николаев Ганчев получи два жълти картона в рамките на 1 минута (88' и 89') и остави гостите с 10 човека.