Трявна Спартак (Плевен)

Обзор след 17-ия кръг на Северозападната Трета лига

27.11.2020 Академия (Ботев) Академия (Ботев)  3 - 1 Пещера (Галата)  Пещера (Галата)

1:0 - 14' Ремзи Али Неджип (7)

1:1 - 55' Румен Асенов Миков (14)

2:1 - 79' Виктор Оливер Василев (11)

3:1 - 90+0' Александър Добромиров Добчев (17)

Червен картон: 39' Юлиян Младенов (Пещера Галата)

Отборът на Ботев 2 се наложи над Пещера /Галата/ с резултат 3:1 в мач от 17-ия кръг на Северозападната Трета лига.

През първата част Ремзи Али Неджип откри за Ботев-2.

През второто полувреме Виктор Василев добави 2 попадения за Виктор Василев. Гостите стигнаха само до почетно попадение за крайното 3:1.

29.11.2020 Дреновец (Дреновец) Дреновец (Дреновец)  4 - 1 ОФК Бдин 1923 (Видин)  ОФК Бдин 1923 (Видин)

1:0 - 34' Александър Любомиров Петров (16)

2:0 - 71' Денис Рангелов Димитров (13)

2:1 - 86' Ангел Петков Каишев (7)

3:1 - 90+1' Денил Самир Селимински (10)

4:1 - 90+3' Георги Руменов Стоянов (7)

29.11.2020 Партизан (Червен бряг) Партизан (Червен бряг)  1 - 0 ОФК Локомотив Мездра  ОФК Локомотив Мездра

1:0 - 24' Митко Красимиров Милчев (6)

Отборът на Партизан (Червен бряг) се наложи над Локомотив Мездра с минималното 1:0 в мач от 17-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Митко Милчев реализира единството попадение в 24-ата минута. Домакините бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужиха победата. Кристиян Тафраджийски, Тихомир Дамянов и Христо Димов се отличиха с пропуски за Партизан.

Стартови състави:

Партизан – 18. Станислав Антонов, 2. Стефан Стефанов, 16. Галин Великов (капитан), 6. Митко Милчев, 7. Калоян Тодоров, 11. Любомир Иванов, 20. Тихомир Дамянов, 66. Милен Тонев, 14. Христо Димов, 15. Ангел Русев, 10. Кристиян Тафраджийски.
Играещ треньор – Любомир Иванов

Локомотив – 31. Кристиян Дяков, 98. Мартин Михайлов, 23. Генади Петров, 77. Васислав Димитров, 8. Гроздан Иванов, 6. Николай Ковачев, 3. Давид Стоянов, 19. Светослав Валериев, 88. Милен Василев, 7. Валдемар Стоянов (капитан), 11. Лионел Матадос.
Треньор – Николай Нинов

29.11.2020 Павликени Павликени  0 - 1 Янтра (Полски Тръмбеш)  Янтра (Полски Тръмбеш)

0:1 - 10' Любомир Бончев Генчев (9)

Червен картон: 44' Стефан Гинчев (Павликени)

ОФК "Павликени" загуби последния си двубой от есенния полусезон след скандално съдийство пред погледа на зоналния председател на БФС Бончо Генчев.

Двубоят се игра на стадион "Ганчо Панов" пред празни трибуни и бе от последния 17-ти кръг на Северозападната Трета лига. Димитър Тодоров не можеше да разчита на няколко от основните си състезатели поради различни причини.

Срещата започна равностойно, с атаки към двете врати. Гостите от Полски Тръмбеш, в чиито редици се подвизава синът на Бончо Генчев - Любомир, действаха директно, докато павликенчани организираха постепенни атаки. В 19-ата минута "Янтра" откри резултата след коварен удар от дистанция. Домакините организираха натиск в търсене на изравнителен гол. Стигна се до 44-ата минута, в която Стефан Гинчев опита да изпълни бързо странично хвърляне, а играч на гостите му попречи, блокирайки бързата атака. Главният "съдия" на срещата Станимир Тодоров от Габрово реши да отстрани от игра нападателя, след което решението му бе бурно оспорвано от домакините.

След почивката домакините опитаха да се върнат в мача с човек по-малко, но не успяха. Тръмбешчани бранеха преднината си и разчитаха на контри и груба игра, която "реферът" не санкционираше.

29.11.2020 Левски (Лом) Левски (Лом)  0 - 0 Вихър (Славяново)  Вихър (Славяново)

Отборите на Левски (Лом) и Вихър (Славяново) не се победиха - 0:0  в мач от 17-ия кръг на Северозападната Трета лига.

През първото полувреме Александър Веселинов и Георги Цеков нацелиха гредите на славяновската врата, а с пропуск за гостите се отличи Десислав Русев.

Малко преди почивката вихърци протестираха за неотсъдена дузпа за нарушение срещи капитана им Константин Генков.

През втората част домакините натиснаха съперника си, който обаче организира доста опасни контраатаки, но Иван Иванов се размина с гола на няколко пъти.

Левски – 1. Диян Вълков, 6. Гален Ненов, 20. Раиф Мурадов, 2. Анатоли Киков, 21. Мариян Огнянов, 9. Александър Веселинов, 11. Васил Сапунджиев, 16. Никола Николов, 7. Георги Цеков, 4. Николай Христов (капитан), 22. Цветин Неделчев.Треньор – Благой Кръстанов

Вихър – 1. Светлин Линев, 17. Станислав Иванов, 6. Любомир Борисов, 4. Светослав Кръстев, 77. Николай Иванов, 18. Жюлиен Бенков, 10. Йоан Петков, 7. Милен Тодоров, 11. Константин Генков (капитан), 9. Десислав Русев, 2. Иван Иванов.Треньор – Николай Боянов

29.11.2020 Академик (Свищов) Академик (Свищов)  0 - 1 Локомотив 1927 (Дряново)  Локомотив 1927 (Дряново)

0:1 - 66' Георги Колев Колев (17)

Червен картон: 4' Валентин Антонов (Академик Свищов)

Свищовският „Академик” загуби и последния си мач от есенния сезон в Северозападната Трета лига, като отстъпи у дома с 0:1 на „Локомотив” (Дряново). „Студентите” останаха в намален състав още в самото начало на мача, когато Момчил Савов от гостите влезе остро на Валентин Антонов, който го блъсна с ръце на земята. Реферът логично вдигна жълт картон на Савов и червен за защитника на свищовлии.

Гостите от Дряново превъзхождаха през по-голямата част от мача, макар че до почивката голове не паднаха. В началото на второто полувреме при контра Мартин Димитров излезе срещу вратаря, който го пресрещна пред пеналта и отскочилата топка попадна у Георги Колев, който я прати в мрежата. Голът обаче бе отменен, тъй като реферите прецениха, че още при извеждащия пас Колев е бил в положение на засада.

Дряновци все пак стигнаха до победен гол в мача. Той падна в 65-ата минута, когато при атака на „Академик” Явор Генчев отне топката и изведе в контра Георги Колев сам срещу вратаря. Нападателят копна топката над вратаря Виктор Владимиров и направи 0:1, а резултатът се запази до края на мача.

Свищовлии завършват полусезона с 18 точки от 6 победи и 11 загуби, голова разлика 20:31 на 13-ата позиция.

29.11.2020 Първа атомна (Козлодуй) Първа атомна (Козлодуй)  3 - 0 Етър-2  Етър-2

1:0 - 15' Иван Тошков Георгиев (1) автогол

2:0 - 75' Десислав Ивов Атанасов (16)

3:0 - 90+1 Пламен Валериев Венелинов (20)

Първа Атомна се наложи над Етър 2 с класическото 3:0 в мач от последния кръг на есенната кампания в СЗ Трета лига. За пореден път в герой за домакините се превърна Пламен Валериев. Първо след негов пробив и центриране се стигна до автогол, последваха две попадения на Десислав Атанасов и Валериев за класиката.

29.11.2020 Левски 2007 (Левски) Левски 2007 (Левски)  0 - 2 Севлиево   Севлиево

0:1 - 51' Николай Благоев Банов (13)

0:2 - 57' Добрин Кирилов Петров (18)

Отборът на Севлиево се наложи като гост над Левски с резутлат 2:0 в мач от 17-ия кръг на Северозападната Трета лига.

В 51-ата Николай Банов откри резултата за гостите, а В 61-ата пък Добрин Петров оформи крайното - 2:0.

В 68-ата минута Траян Димитров нацели гредата от пряк свободен удар. В 75-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на севлиевски футболист, но реферът остана безмълвен. Два опасни удара отправи Виктор Иванов.

Левски град Левски: 1. Васил Тодоров, 21. Цветослав Игнатов, 5. Веселин Митев, 70. Теодор Михайлов, 20. Цветомир Димитров, 11. Джанко Танев, 22. Траян Димитров, 8. Виктор Иванов, 7. Благовест Ленков, 18. Кристиян Бориславов Иванов, 10. Евгени Систов (капитан).

Треньор – Дочко Дочев

Севлиево – 16. Димитьр Пантев, 4. Иван Пенев, 6. Атанас Фиданин (капитан), 5. Георги Павлов, 3. Тихомир Трифонов, 37. Ахмет Хикмет, 14. Илиян Трифонов, 11. Галин Стоянов, 13. Николай Банов, 18. Добрин Петров, 10. Тихомир Кънев.

Треньор – Иван Стоянов

29.11.2020 Трявна Трявна  2 - 1 Спартак (Плевен)  Спартак (Плевен)

1:0 - 28' Васил Митков Андреев (9)

1:1 - 53' Иво Цветанов Върбанов (5)

2:1 - 80' Христо Христов Цонев (18)

Червен картон: 65' Стивън Славков (Спартак Плевен)

Отборът на Трявна се наложи над Спартак Плевен с резултат 2:1 в мач от 17-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Половин час след началния съдийски сигнал  Васил Андреев се възползва от грешка на плевенскиястраж Димитър Височков и откри резултата.  В 53-ата минута Иво Върбанов възстанови равенството. Последваха нови възможности за Спартак, но топката така и не влезе във вратата на домакините.

В 65-ата минута отборът на Спартак остана с човек по-малко, след като Стивън Славков получи втори жълт и съответно червен картон.

В 86-ата минута Христо Цонев шутира, топката се отклони от гърба на плевенски футболист и влезе в мрежата.

Трявна – 1. Мирослав Киров (капитан), 4. Георги Атанасов, 16. Цанко Славов, 7. Хюсеин Вейсов, 19. Октай Азисов, 8. Илиян Тосунов, 5. Станимир Андреев, 23. Веско Караколев, 6. Делян Дончев, 18. Христо Цонев, 9. Васил Андреев.