Барселона Атлетик Билбао

Атлетик Билбао спечели Суперкупата на Испания след успех над Барселона + ВИДЕО

Отборът на Атлетик Билбао спечели Суперкупата на Испания след победа с резултат 3:2 след продължения срещу Барселона. Двубоят се състоя на стадион “Ла Картуха” в Севиля.

Антоан Гризман откри резултата в 40-ата минута, но само две минути по-късно Де Маркос изравни за баските.

В 57-ата минута гол на Атлетик Билбао на Раул Гарсия беше отменен заради засада.

В 77-ата отново Антоан Гризман отбеляза второ попадение за "каталунците", но в самия край на сблъсъка Вилалибре изравни и се стигна до продължения.

Отборът на Атлетик Билбао успя да поведе в резултата в 94-ата минута чрез Иняки Уилиямс.

До края на продълженията не се стигна друго попадение и Атлетик Билбао спечели трофея! В края на сблъсъка суперзвездата на "каталунците" Лео Меси получи червен картон.

БАРСЕЛОНА - АТЛЕТИК БИЛБАО 2:3

1:0 Гризман (40)
1:1 Де Маркос (42)
2:1 Гризман (77)
2:2 Виялибре (90)
2:3 Уилямс (93)

БАРСЕЛОНА: Тер Стеген, Дест (46-Мингеса), Араухо, Лангле (106-Тринкао), Алба, Бускетс (97-Пуч), Де Йонг, Дембеле (88-Брейтуейт), Педри (88-Пянич), Гризман, Меси

АТЛЕТИК БИЛБАО: Симон, Капа (80-Беренгер), Йерай, Мартинес (95-Нунес), Баленсиага (83-Леке), Де Маркос, Д. Гарсия, Венседор (80-Весга), Муниаин, Р. Гарсия (83-Виялибре), Уилямс (106-Морсийо)