Специя Рома

Гълъбинов се завърна с гол и аситенция, Специя елиминира Рома за Купата + ВИДЕО

Отборът на Специя успя да елиминира Рома от 1/8-финалите за Купата на Италия след победа с 4:2 след продължения.

Тимът на Специя ще се изправи срещу Наполи на 1/4-финалите в турнира.

В титулярния състав за Специя се завърна Андрей Гълъбинов, който лекуваше травма в последните 3 месеца. Той откри резултата в 6-ата минута от дузпа. В 15-ата минута той асистира на Сапонара, който удвои преднината на своя тим.

Пелегрини от дузпа намали в края на първата част.

Гълъбинов напусна терена в 68-ата минута, а не негово място се появи Пиколи.

В 73-ата минута атакуващият полузащитник на Рома Хенрих Мхитарян изравни резултата. До края на двубоя не падна попадение и мачът влезе в продължения.

Първото продължение стартира по ужасен начин за домакините от Рома.  За втори жълт картон бе изгонен Джакомо Манчини в 92-ата, а заради нарушение, като последен в отбраната на "джалоросите", към теренът напусна и стражът Пау Лопес.

В 107-ата минута Даниеле Верде успя отново да изведе Специя напред в резултата, а Спонара в 119-ата оформи крайното - 4:2. .

РОМА - СПЕЦИЯ 2:4 (осминафинал за Купата на Италия)

0:1 Гълъбинов (6-д)

0:2 Сапонара (15)

1:2 Пелегрини (43-д)

2:2 Мхитарян(73)

2:3 Верде (107)

2:4 Сапонара (119)