Хебър (Пз)

Хебър продължава с победите в контролите, удари с класически резултат пловдивския Марица

Втородивизионният Хебър надигра с 3:0 Марица(Пловдив) в контролен мач, който завърши преди малко на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик. Точни за пазарджиклии бяха Тодор Чаворски, Иван Дишков и Живко Петков.

До почивката домакините имаха сериозно игрово превъзходство и взеха аванс от два безответни гола. Най-напред в 26-та минута Тодор Чаворски разстреля с глава Илия Николов, а в 42-та се разписа и юношата на "зелените" Иван Дишков. До почивката с опасни удари към вратата на Марица се отличиха Георги Търтов(на два пъти), Евгени Игнатов и Йордан Тодоров, докато Марица не успя да стигна до сериозна опасност пред рамката на Петър Дебърлиев.

След паузата и в двата тима бяха направени куп смени. В началото на полувремето Олджай Алиев изтърва най-чистото положение за кършиаклии. Той се освободи от отбраната на Хебър и стреля мигновено, но Александър Любенов спаси коварната топка.

В 55-та минута след бърза контраатака Живко Петков бе изведен на ударна позиция от Станислав Маневски и прати топката в мрежата на Илия Николова за крайното 3:0. След този гол домакините намалиха оборите, но въпреки това стигнаха до още отлични ситуации, при които веднъж Маневски, а след това на два пъти младокът Джеймс Лима се разминаха с попадение.

В събота Хебър ще играе срещу Загорец(Нова Загора) в Хисаря, а Марица ще срещне селекцията U19 на съгражданите си от Локомотив.

Снимка и инфо: Marica.bg