Атлетико Мадрид

Луис Суарес: Подаръкът, който Барса направи на Атлетико за спечелването на титлата

Отборът на Атлетико се намира на първата позиция в класирането на Ла Лига с убедителна преднина пред преследвачите си. "Дюшекчиите" водят със 7 точки пред втория Реал Мадрид, а са и с мач по-малко. Барселона е на 10 точки от лидера и също има мач повече от Атлети.

С основна заслуга за страхотното представяне на Диего Симеоне и компания е новото попълнение Луис Суарес, който буквално беше изгонен от Барселона.

В четвъртък "дюшекчиите" губеха от Ейбар с 0:1, но Суарес отбеляза две попадения (второто в края на сблъсъка от дузпа), за да донесе ценните три точки на своя тим. В двубоя срещу Алавес в първия мач на тима за годината отново острието в 90-ата минута донесе успеха на своя тим.

Суарес се превърна в основна част от тима на Диего Симеоне само 6 месеца след трансфера си от "Камп Ноу".

Уругваецът има 11 попадения от началото на кампанията, което го поставя на първо място по този показател, заедно с Лео Меси, който също се е разписвал 11 пъти.

За да подпише с Атлетико, Диего Сиомеоне обеща на Суарес, че ще получи титулярно място в състава му и точно това се случи, а нападатателят му се отплаща подобаващо.

В Барселона в момента търсят чист нападател, а Суарес доказа, че щеше да им свърши перфектна работа. Със сигурност, ако Атлети спечелят титлата, то бившият футболист на "каталунците" ще е основна заслуга за това.