Локомотив (ГО) Спартак (Плевен)

Локо (ГО) удари Спартак Плевен с 3:2

Локомотив Горна Оряховица записа втора поредна победа с 3:2 в контролите. Вчера железничарите удариха във Велико Търново Спартак Плевен. Преди дни със същия резултат бе надигран друг аматьорски тим - Загорец Нова Загора.

Георги Иванов-Геша започна с петима юноши в стартовия състав на Аоко, които се представиха добре през първото полувреме на проверката. Гостите, водени от Красимир Бислимов, поведоха след попадение на Андриан Димитров в 8-ата минута. Домакините изравниха в 15-ата минута след гол, отбелязан от Джунейт Яшар. Отново Джунейт Яшар изведе черно-белите напред в резултата за 2:1 след директно попадение от корнер в 20-ата минута. Плевенските футболисти изравниха за 2:2 след грешка в отбраната на Локо в 25-ата минута чрез Джаксон да Силва.

В началото на второто полувреме полувреме Спартак Пл имаше шанс да отбележи попадение, но ударът на Танев премина над напречната греда. Далечен пас на Славов към Цанков намери Стефанов, който бе спънат в наказателното поле и арбитърът Георги Давидов отсъди дузпа в 75-ата минута. Потърпевшият Александър Стефанов не сгреши и изведе домакините напред за 3:2.

Днес Локо ГО среща Локо София в "Надежда".